Jahon Sog'liqni Saqlash Tashkilotihing 2014-2015 yillarga mo'ljallangan hamkorlik rejasiga asosan tashrif buyurishgan akusherlik ta'limi ekspertlari: Kardiff Universitetining tibbiy kolleji professorlari Jill Hanter va Linn Linch hamda JSST maslahatchisi Margarita Langins ToshPTI Oliy hamshiralik ishi bo'limi o'quv jarayoni bilan tanishishdi. Professor-o'qituvchilar va talabalar bilan fikr mulohaza almashishdi.

Посещение ТашПМИ экспертами ВОЗ
В рамках сотрудничества с Всемирной Организацией Здравоохранения на 2014-2015 год эксперты по акушерскому образованию: Профессора Медицинского Колледжа Кардиффского Университета Джил Хантер и Линн Линч, а также консультант ЕРБ ВОЗ Маргариета Лангинс посетили ТашПМИ. Гости ознакомились с учебным процессом отделения Высшего Медсестринского Дела и обменялись мнениями по акушерскому образованию с преподавателями и студентами.