"Akusherlikda shoshilinch yordam" seminar-treningi
2017 yil 10 oktyabrdan 20 oktyabrgacha RAGIIAM trening-simulyatori va o'quv markazi bazasida "Akusherlik" mutaxassisligi bo'yicha Oliy hamshiralik ishi yo’nalishi o’qituvchilari uchun "Akusherlikda shosholonch yordam" mavzusida seminar-trening o'tkazildi. Trening O'zbekiston Respublikasi Sog'liqni saqlash vazirligi va Birlashgan Millatlar Aholishunoslik jamg'armasi (UNFPA) ko'magida tashkil qilindi va o'tkazildi. Fakultetimiz xodimlari seminar ishtirokchilari va trenerlari sifatida ishtirok etdilar.

семинар-тренинг "Неотложная акушерская помощь"
С 10 по 20 октября 2017 г. на базе учебного симуляционно-тренингового центра РСНПМЦАГ прошел курс «Неотложная акушерская помощь» для подготовки медицинских сестер с высшим образованием по специальности «Акушерство». Курс обучения организован и проведен при поддержке министерства здравоохранения республики Узбекистан и фонда ООН в области народонаселения (UNFPA). В семинаре приняли участие в качестве тренеров и участников сотрудники нашего факультета.