"Akusherlikda shoshilinch yordam" seminar-treningi
2017 yil 10 oktyabrdan 20 oktyabrgacha RAGIIAM trening-simulyatori va o'quv markazi bazasida "Akusherlik" mutaxassisligi bo'yicha Oliy hamshiralik ishi yo’nalishi o’qituvchilari uchun "Akusherlikda shosholonch yordam" mavzusida seminar-trening o'tkazildi. Trening O'zbekiston Respublikasi Sog'liqni saqlash vazirligi va Birlashgan Millatlar Aholishunoslik jamg'armasi (UNFPA) ko'magida tashkil qilindi va o'tkazildi. Fakultetimiz xodimlari seminar ishtirokchilari va trenerlari sifatida ishtirok etdilar.

"Emergency obstetric care" training seminar
From October 10 to October 20, 2017, on the basis of the training simulator and training center of the RSPC of OG, the course "Emergency obstetric care" was conducted for the training of nurses with higher education in the specialty "Obstetrics". The training course was organized and conducted with the support of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan and the United Nations Population Fund (UNFPA). The staff of our faculty took part in the seminar as coaches and participants.