kafedraning xalqaro hamkorligi yangiliklari
5.05.2018 Toshkent Pediatriya Tibbiyot institutiga Janubiy Koreya delegastiyasi tashrif buyurdi. Institut bilan tanishtirish bo’lib o’tdi, va rektor B.T. Daminov boshchiligida institut raxbariyati bilan uchrashuv o’tkazildi. ToshPTI va Katolik Universitening San Vinsent gospitali o’rtasida hamkorlik to’g’risida Memorandum imzolandi ToshPTI konferenst-xollida “Jarroxlik ginekologiyaning dolzarb tamoyillari” mavzusida ilmiy- amaliy seminar bo’lib o’tdi. Seminarda akusherlik va ginekologiya, bolalar xirurgiyasi, neonatologiya kafedralari professor-o’qituvchilari, magistr, klinik ordinator va studentlari ishtiroq etishdi. Qo’yidagi ma’ruzalar o’qildi: 1. "Robotic Surgery: Adoption & Growth". - Katolik Universitening San Vinsent gospitali Akusherlik va ginekologiya kafedrasi mudiri, professor Park Dong Choon. 2. "Minimal invasive surgery in cervical cancer" - Katolik Universitening San Vinsent gospitali Akusherlik va ginekologiya kafedrasi professori LEE Sungjong 3. “Ginekologik jarroxliklardan keyingi asoratlar profilaktikasi” – ToshPTI Akusherlik va ginekologiya kafedrasi mudiri, professor Kurbanova D.D. Seminar faoliyatini Uzbekiston 24 telekanali jurnalistlari yoritib borishdi. 7.05.2018 Koreyalik mutaxassislar Respublika Akusherlik va ginekologiya maxsuslashtirilgan ilmiy amaliy tibbiy markaziga tashrif buyurishdi, va master-klass jarroxliklar o’tkazishdi.

News of foreign cooperation of the department
05/05/2018 A delegation from Korea visited TashPMI. Acquaintance with the institute, a meeting and a conversation with the institute staff headed by the rector Professor B.T. Daminov, signing of the Memorandum of Cooperation between TashPMI and the St.Vincent Hospital Then in the conference hall TashPMI organized a scientific seminar "Modern Aspects of Surgical Gynecology" with the participation of the staff of the Department of Obstetrics and Gynecology, Pediatric Surgery, Neonatology; masters, clinical residents, doctors and students 4,5,6 courses. Three lectures were listened: 1. Lecture of the Head of the Department of Obstetrics and Gynecology St.Vincent Hospital, at the Catholic University of Korea, Professor Park Dong Choon (South Korea). Subject of the lecture: "Robotic Surgery: Adoption & Growth". 2. Lecture of Professor of the Department of Obstetrics and Gynecology, St.Vincent Hospital, at the Catholic University of Korea, LEE Sungjong (South Korea). Subject of the lecture: "Minimal invasive surgery in cervical cancer". 3. Lecture of the Head of the Department of Obstetrics and Gynecology TashPMI, Professor Kurbanov DD Subject of the lecture: "Prevention of complications of postoperative gynecological patients" 7.05.2018 Professor Park Dong Choon conducted a Master Class Laparoscopy operation, assisted by Kurbanov BB (assistant of the Department of Obstetrics and Gynecology TashPMI). The master class was organized in Republic Ob&Gyn center.