kafedraning xalqaro hamkorligi yangiliklari
5.05.2018 Toshkent Pediatriya Tibbiyot institutiga Janubiy Koreya delegastiyasi tashrif buyurdi. Institut bilan tanishtirish bo’lib o’tdi, va rektor B.T. Daminov boshchiligida institut raxbariyati bilan uchrashuv o’tkazildi. ToshPTI va Katolik Universitening San Vinsent gospitali o’rtasida hamkorlik to’g’risida Memorandum imzolandi ToshPTI konferenst-xollida “Jarroxlik ginekologiyaning dolzarb tamoyillari” mavzusida ilmiy- amaliy seminar bo’lib o’tdi. Seminarda akusherlik va ginekologiya, bolalar xirurgiyasi, neonatologiya kafedralari professor-o’qituvchilari, magistr, klinik ordinator va studentlari ishtiroq etishdi. Qo’yidagi ma’ruzalar o’qildi: 1. "Robotic Surgery: Adoption & Growth". - Katolik Universitening San Vinsent gospitali Akusherlik va ginekologiya kafedrasi mudiri, professor Park Dong Choon. 2. "Minimal invasive surgery in cervical cancer" - Katolik Universitening San Vinsent gospitali Akusherlik va ginekologiya kafedrasi professori LEE Sungjong 3. “Ginekologik jarroxliklardan keyingi asoratlar profilaktikasi” – ToshPTI Akusherlik va ginekologiya kafedrasi mudiri, professor Kurbanova D.D. Seminar faoliyatini Uzbekiston 24 telekanali jurnalistlari yoritib borishdi. 7.05.2018 Koreyalik mutaxassislar Respublika Akusherlik va ginekologiya maxsuslashtirilgan ilmiy amaliy tibbiy markaziga tashrif buyurishdi, va master-klass jarroxliklar o’tkazishdi.

Новости зарубежного сотрудничества кафедры
5.05.2018 Состоялся визит делегации из Кореи в ТашПМИ. Ознакомление с институтом, встреча и беседа с руководством института во главе ректора профессора Б.Т Даминова, по итогом которого состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве между ТашПМИ и госпиталем St.Vincent. После чего в конференц холле ТашПМИ состоялся научный семинар “Современные аспекты Хирургической Гинекологии” с участием сотрудников кафедры Акушерства и гинекологии, детской хирургии, неонатологии; магистров, клинических ординаторов, врачей и студентов 4,5,6 курсов. Было заслушано 3 лекции: 1. Лекция заведующей кафедрой Акушерства и гинекологии госпиталя St.Vincent, при Католическом Университете Кореи, профессора Park Dong Choon (Южная Корея). Тема лекции: "Robotic Surgery: Adoption & Growth". 2. Лекция профессора кафедры Акушерства и гинекологии госпиталя St.Vincent, при Католическом Университете Кореи, LEE Sungjong (Южная Корея). Тема лекции: "Minimal invasive surgery in cervical cancer". 3. Лекция заведующего кафедры Акушерства и гинекологии ТашПМИ, профессора Курбанова Д.Д. Тема лекции: “Профилактика осложнений послеоперационных гинекологических больных ” На семинаре ввелся репортаж журналистов телеканала Uzbekistan 24. По завершении семинара состоялось обсуждение, дискуссия и совместное фото со студентами. 7.05.2018 Организован визит специалистов в РСМПЦ АиГ, состоялся осмотр отделений центра и консультация больных. Профессором Парк Донг Чуном было проведена Мастер класс операция Лапароскопия, ассистировал Курбанов Б.Б (ассистент кафедры Акушерства и гинекологии ТашПМИ).