ToshPTI Ilmiy kengashida ТЕМПУС UZHELTH, loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchi uchrashuvi o`tkazilgani haqida 2014-yil 26 fevral
TashPTI Ilmiy kengashida ТЕМПУС UZHELTH loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchi uchrashuvi o`tkazilgani haqidagi hisobotda UZHELTH loyihasining akademik jarayoni bo`yicha mas’ul N.V.Agzamova tomonidan “Oliy ta’lim strukturasi va O`zbekiston Respublikasi sog`liqni saqlash tizimida o`qitish hamda ta’lim berishda ularning roli” mavzusida 2014- yil 11 dan 19- fevralgacha Piza Universititetida (Italiya) bo`lib o`tgan ТЕМПУС UZHELTH loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchisi uchrashuvi natijalari haqidagi taqdimoti o`tkazildi.
Uchrashuv Piza universiteti yetakchisi rol o`ynaydigan Yevropa Universitetlar Konsorsiumi tomonidan tashkil qilindi (Pisa University).
Taqdimotda Piza Universiteti va Italiya sog`liqni saqlash tizimi haqida qisqacha ma’lumot taqdim etildi. Bu uchrashuvda ToshPTI tomonidan ToshPTI ТЕМПУС UZHELTH loyihasining Institutsional koordinatori Sherzod Ashirboyev va ToshPTI UZHELTH loyihasining akademik jarayoni bo`yicha mas’ul Nazifa Agzamovalar taqdim etishdi. Uchrashuvda shuningdek OO`Y ichidan tanlab olingan ToshPTI ida Toshkent shahrida ushbu loyihani ochilishni tashkil qilishga qaror qilindi. Ochilishni o`tkazish 2014-yil 24-28 aprel deb belgilandi. Taqdimot Ilmiy Kengashda ijobiy baholandi.

Held on the first working meeting of the partners of the project TEMPUS UZHELTH, the Academic Council TashPMI February 26, 2014
The report on the implementation of the first working meeting of the partners in the project TEMPUS UZHELTH, the Academic Council TashPMI responsible for the academic process, the project UZHELTH N.V. Agzamova presentation was held, at which the results of the first working meeting of the project partners TEMPUS UZHELTH, which was held in University of Pisa (Italy) on the theme: "The structure of higher education and their role in improving learning and teaching in healthcare Republic of Uzbekistan" from 11 to 19 February 2014.
The meeting was organized by the Consortium of European universities under the leadership of the University of Pisa (Pisa University).
At the presentation was also briefed on the University of Pisa in Italy and the health care system. TashPMI at this meeting represented Institutional Project Coordinator UZHELTH TashPMI Sherzod Ashirbayev and is responsible for the academic process project UZHELTH TashPMI Agzamova Nazif .The meeting also decided to organize the opening of the project in Tashkent, where one of the possible universities previously been identified TashPMI . Date of opening is scheduled for April 24-28, 2014. The presentation was well received by the Academic Council.