ToshPTI Ilmiy kengashida ТЕМПУС UZHELTH, loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchi uchrashuvi o`tkazilgani haqida 2014-yil 26 fevral
TashPTI Ilmiy kengashida ТЕМПУС UZHELTH loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchi uchrashuvi o`tkazilgani haqidagi hisobotda UZHELTH loyihasining akademik jarayoni bo`yicha mas’ul N.V.Agzamova tomonidan “Oliy ta’lim strukturasi va O`zbekiston Respublikasi sog`liqni saqlash tizimida o`qitish hamda ta’lim berishda ularning roli” mavzusida 2014- yil 11 dan 19- fevralgacha Piza Universititetida (Italiya) bo`lib o`tgan ТЕМПУС UZHELTH loyihasi bo`yicha hamkorlikning birinchi ishchisi uchrashuvi natijalari haqidagi taqdimoti o`tkazildi.
Uchrashuv Piza universiteti yetakchisi rol o`ynaydigan Yevropa Universitetlar Konsorsiumi tomonidan tashkil qilindi (Pisa University).
Taqdimotda Piza Universiteti va Italiya sog`liqni saqlash tizimi haqida qisqacha ma’lumot taqdim etildi. Bu uchrashuvda ToshPTI tomonidan ToshPTI ТЕМПУС UZHELTH loyihasining Institutsional koordinatori Sherzod Ashirboyev va ToshPTI UZHELTH loyihasining akademik jarayoni bo`yicha mas’ul Nazifa Agzamovalar taqdim etishdi. Uchrashuvda shuningdek OO`Y ichidan tanlab olingan ToshPTI ida Toshkent shahrida ushbu loyihani ochilishni tashkil qilishga qaror qilindi. Ochilishni o`tkazish 2014-yil 24-28 aprel deb belgilandi. Taqdimot Ilmiy Kengashda ijobiy baholandi.

Отчет о проведенной первой рабочей встрече партнеров по проекту ТЕМПУС UZHELTH, на Учёном Совете ТашПМИ 26 февраля 2014 г.
В отчёте о проведенной первой рабочей встрече партнеров по проекту ТЕМПУС UZHELTH, на Учёном Совете ТашПМИ, ответственной за академический процесс, проекта UZHELTH Н. В. Агзамовой была проведена презентация, на которой представлены результаты первой рабочей встречи партнеров по проекту ТЕМПУС UZHELTH, которая состоялась в Пизанском Университете (Италия) на тему: «Структура высшего образования и их роль в совершенствовании обучения и преподавания в здравоохранении Республики Узбекистан» с 11 по 19 февраля 2014 г.
Встреча была организована со стороны Консорциума Европейских университетов при ведущей роли Университета Пизы (Pisa University).
На презентации была также представлена краткая информация о Пизанском Университете и системе здравоохранения Италии. ТашПМИ на этой встрече представляли Институциональный координатор проекта UZHELTH ТашПМИ Шерзод Аширбаев и ответственная за академический процесс проекта UZHELTH ТашПМИ Назифа Агзамова.
На встрече также приняли решение организовать открытие проекта в Ташкенте, где одним из возможных ВУЗов предварительно был определен ТашПМИ. Дата проведения открытия намечена на 24-28 апреля 2014г. Презентация была положительно воспринята на Ученом Совете.