UZHELTH loyihasining birgalikdagi yig’ilish rejasiga asosan 2014 yil 14 noyabr kuni loyiha ishtirokchilarining dastlabki kooperatsiyasi bo’lib o’tdi. Hamkorlikdagi anjuman doirasida TuCAHEA partnyorlari bilan UZHELTH loyihasi ishtirokchilari birgalikda uchrashuvda ishtirok etdilar.
2014 yil 15 noyabrning birinchi yarmida Samarqand Davlat xorijiy tillar institutida seksion seminarlari boshlandi. Ushbu seminarlarda UZHELTH loyihasi ishtirokchilari «Tashqi muhit himoyasi va ekologiya» seksiyasida ishtirok etib UZHELTH loyihasini tyuning elementlarini ishlab chiqdilar. Seksiyaning amaliy koordinatori Piza Universitetining professori Alessandra Guidi (Alessandra Guidi) bo’ldi.
Kunning ikkinchi yarmida seksion seminarlarning barcha faol ishtirokchilari TuCAHEА loyihasining yakunlovchi plenar yig’ilishida birlashdilar va har bir yo’nalish guruhlarining yetakchilari o’zlarining seminarlarda amalga oshirgan hisobotlarini taqdim etdilar. Yig’ilishning ohirida UZHELTH va TuCAHEА loyihalarining bosh ekperti Katerin Isaaks (Ann Katherine Isaacs) yakunlovchi va sarhisob taqdimoti bilan anjumanda amalga oshirilgan ishlar haqida va keyingi rejalar haqida bayonot berdi.
16 noyabr 2014 yil, kunning birinchi yarmida UZHELTH loyihasi partnyorlari milliy koordinator Shavkat Hasanov boshchiligida Osiyo mehmonxonasining anjumanlar zalida yig’ilish bo’lib o’tdi. Yig’ilish doirasida Belgiyaning Gent va Portugaliyaning Porto shaharlarida bo’lib o’tgan ohirgi o’quv tashriflarda rejalashtirilgan masalalar yuzasidan muhokama qilindi.
Kunning ikkinchi yarmida bosh ekspert Katerin Isaaks (Ann Katherine Isaacs) va loyiha koordinatori Alessandra Guidi (Alessandra Guidi) yig’ilishda ishtirok etib quyidagi masalalar bo’yicha muhokama olib bordilar:

о визите участников проекта Темпус- UZHELTH в г. Самарканд
По плану совместного заседания проекта UZHELTH 14 ноября 2014 года была проведена предварительная кооперация участников проекта UZHELTH. В рамках совместной конференции 14 ноября по проекту TuCAHEА представители проектных команд UZHELTH приняли участие на данном мероприятии.
15 ноября 2014 года в первой половине дня в Самаркандском государственном институте иностранных языков были открыты секционные семинары. На этих семинарах участники проекта UZHELTH участвовали в секции «Охрана окружающей среды и экология» с координатором из Университета Пиза проф. Алесандра Гуиди (Alessandra Guidi) и разрабатывали элементы тюнинга по этому направлению для проекта UZHELTH.
Во второй половине дня все активные участники секционных семинаров объединились в пленарном заседании проекта TuCAHEА, где лидеры секционных групп выступили со своими отчетами. С итоговой и заключительной речью выступила главный эксперт проектов UZHELTH и TuCAHEА Катерин Айзекс (Ann Katherine Isaacs) и сделала выводы о проделанной работе конференции и рассказала о планах на будущее.
В первой половине дня 16 ноября 2014 года партнеры проекта UZHELTH во главе с национальным координатором Шавкатом Хасановым провели заседание в зале для конференций гостиницы Азия, где обсуждалась проделанная работа по проекту после учебных визитов в города Гент, Бельгия и Порто, Португалия.
Во второй половине дня главный эксперт Катерин Айзекс (Ann Katherine Isaacs) и координатор проекта Алесандра Гуиди (Alessandra Guidi) присоединились к заседанию и обсудили нижеследующие вопросы:
1. Дальнейшие действия по консультированию проекта для определения общих и специфических компетенций;
2. Статистический анализ данных по опросу и предварительная обработка данных по материалам конференции (TuCAHEA);