UZHELTH loyihasining birgalikdagi yig’ilish rejasiga asosan 2014 yil 14 noyabr kuni loyiha ishtirokchilarining dastlabki kooperatsiyasi bo’lib o’tdi. Hamkorlikdagi anjuman doirasida TuCAHEA partnyorlari bilan UZHELTH loyihasi ishtirokchilari birgalikda uchrashuvda ishtirok etdilar.
2014 yil 15 noyabrning birinchi yarmida Samarqand Davlat xorijiy tillar institutida seksion seminarlari boshlandi. Ushbu seminarlarda UZHELTH loyihasi ishtirokchilari «Tashqi muhit himoyasi va ekologiya» seksiyasida ishtirok etib UZHELTH loyihasini tyuning elementlarini ishlab chiqdilar. Seksiyaning amaliy koordinatori Piza Universitetining professori Alessandra Guidi (Alessandra Guidi) bo’ldi.
Kunning ikkinchi yarmida seksion seminarlarning barcha faol ishtirokchilari TuCAHEА loyihasining yakunlovchi plenar yig’ilishida birlashdilar va har bir yo’nalish guruhlarining yetakchilari o’zlarining seminarlarda amalga oshirgan hisobotlarini taqdim etdilar. Yig’ilishning ohirida UZHELTH va TuCAHEА loyihalarining bosh ekperti Katerin Isaaks (Ann Katherine Isaacs) yakunlovchi va sarhisob taqdimoti bilan anjumanda amalga oshirilgan ishlar haqida va keyingi rejalar haqida bayonot berdi.
16 noyabr 2014 yil, kunning birinchi yarmida UZHELTH loyihasi partnyorlari milliy koordinator Shavkat Hasanov boshchiligida Osiyo mehmonxonasining anjumanlar zalida yig’ilish bo’lib o’tdi. Yig’ilish doirasida Belgiyaning Gent va Portugaliyaning Porto shaharlarida bo’lib o’tgan ohirgi o’quv tashriflarda rejalashtirilgan masalalar yuzasidan muhokama qilindi.
Kunning ikkinchi yarmida bosh ekspert Katerin Isaaks (Ann Katherine Isaacs) va loyiha koordinatori Alessandra Guidi (Alessandra Guidi) yig’ilishda ishtirok etib quyidagi masalalar bo’yicha muhokama olib bordilar:

visit of the participants of the project TEMPUS UZHELTH in Samarkand
According to the work plan was organized a joint meeting of the project UZHELTH participants on November 14th, 2014. In a joint conference on 14 November of the TuCAHEA project the representatives UZHELTH project teams participated in the event.
November 15th, 2014 in the morning at the Samarkand State Institute of Foreign Languages were opened sectional seminars. In these workshops, participants of the project UZHELTH participated in the section "Environment and Ecology" with the coordinator of the University of Pisa prof. Alessandro Guidi and have developed tuning elements in this direction for the project UZHELTH.
In the afternoon, all active participants in breakout workshops were united in the plenary session of the project TuCAHEA where leaders of the breakout groups presented their reports. On the conclusion and the final speech by the main expert of the projects UZHELTH and TuCAHEA Katherine Isaacs concluded the work of the conference and spoke about the plans for the future.
On the morning November 16th, 2014 the project partners UZHELTH headed by the national coordinator Shavkat Hasanov held a meeting in the conference hall of the hotel Asia, where discussed the work done on the project after the study visits in the city of Ghent, Belgium and Porto, Portugal.
In the afternoon, the main expert Katherine Isaacs and project coordinator Alessandro Guidi joined the meeting and discussed the following issues: