ToshPTI talabasi "Mard O’g’lon" Davlat mukofoti bilan taqdirlandi
Fan, ta'lim, tibbiyot, madaniyat, adabiyot, san'at, sport, ishlab chiqarish, harbiy xizmat va huquqni muhofaza qilish organlari sohasidagi alohida yutuqlari uchun Qoraqalpog'iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrining iqtidorli yosh yigitlari "Mard Uglon" davlat mukofoti bilan taqdirlandilar.
"Mard o'g'lon" davlat mukofoti g'oliblariga diplom, ko'krak nishonlar hamda EKIHning 50 barobari miqdoridagi pul mukofoti topshirildi.
Toshkent pediatriya tibbiyot institutining beshinchi bosqich talabasi Boltaev Bexzodbek Matyoqub o'g'li ham ushbu Davlat mukofoti sovrindorlari ro'yxatidan o’rin oldi.

Студент ТашПМИ стал обладателем госпремии «Мард углон»
Одаренные юноши Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента за особые достижения в области науки, образования, медицины, культуры, литературы, искусства, спорта, производства, в военной службе и деятельности правоохранительных органов награждены государственной премией «Мард углон».
Лауреатам госпремии «Мард углон» вручили дипломы и нагрудные знаки, а также денежное вознаграждение в размере 50 МРЗП.
В список лауреатов государственной премии вошел Болтаев Бехзодбек Матёкуб угли – студент 5-го курса Ташкентского педиатрического медицинского института.