ToshPTI talabasi "Mard O’g’lon" Davlat mukofoti bilan taqdirlandi
Fan, ta'lim, tibbiyot, madaniyat, adabiyot, san'at, sport, ishlab chiqarish, harbiy xizmat va huquqni muhofaza qilish organlari sohasidagi alohida yutuqlari uchun Qoraqalpog'iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrining iqtidorli yosh yigitlari "Mard Uglon" davlat mukofoti bilan taqdirlandilar.
"Mard o'g'lon" davlat mukofoti g'oliblariga diplom, ko'krak nishonlar hamda EKIHning 50 barobari miqdoridagi pul mukofoti topshirildi.
Toshkent pediatriya tibbiyot institutining beshinchi bosqich talabasi Boltaev Bexzodbek Matyoqub o'g'li ham ushbu Davlat mukofoti sovrindorlari ro'yxatidan o’rin oldi.

Student TashPMI became the owner of the state award "Mard Uglon"
Gifted young men of the Republic of Karakalpakstan, regions and the city of Tashkent for special achievements in the field of science, education, medicine, culture, literature, art, sports, production, military service and law enforcement agencies were awarded the Mard Uglon state award.
The winners of the state award "Mard Uglon" were awarded diplomas and badges, as well as a cash reward in the amount of 50 MRES.
Boltaev Behzodbek Matekub ugli, a fifth-year student at the Tashkent Pediatric Medical Institute, entered the list of state award winners.