Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 ta tashabbusining mazmun-mohiyatini yoshlar va institut talabalariga tushuntirish maqsadida seminar bo'lib o'tdi.
Tadbirda ToshPTI yoshlar ishlari bo'yicha prorektori M.A. Axmedova, professor-o'qituvchilar, talabalar, institut Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti vakillari va "Toshkent Pediatriya Tibbiyot Instituti ko'ngilli yoshlar jamiyati" faollari ishtirok etdilar.
Seminarni ToshPTI yoshlar bilan ishlash bo'yicha prorektori - Axmedova M.A. olib boridi. U yoshlarga Yurtboshimizning har bir tashabbusining mazmun-mohiyatini tushuntirdi va ularni universitetning yosh avlodi tomonidan amalga oshirish masalalarini muhokama qildi.
O‘zbekistonda davlatni rivojlantirishning muhim masalalarini qamrab olgan "Shavkat Mirziyoyevning beshta tashabbusi" loyihasi amalga oshirilmoqda.
5 ta tashabbus o'zi nima va loyihada qanday maqsadlar qo'yilganligini infografikadan ko'rishingiz mumkin.

A seminar was held at the Tashkent Pediatric Medical Institute to explain the essence and significance of 5 initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan to youth and students of the institute.
The event was attended by Vice-Rector for Youth Affairs TashPMI Akhmedova MA, professors, students, representatives of the primary organization of the Institute’s Youth Union and volunteers of the Tashkent Pediatric Medical Institute volunteer youth medical volunteering.
The seminar was moderated by the vice-rector for work with youth of TashPMI - Akhmedova MA She explained to young people the essence and significance of each of the initiatives of the Head of State, and discussed the issues of their implementation by the young generation of the university.
In Uzbekistan, the project "Five Initiatives of Shavkat Mirziyoyev" is being implemented, which covers key issues for the development of the state.