Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 ta tashabbusining mazmun-mohiyatini yoshlar va institut talabalariga tushuntirish maqsadida seminar bo'lib o'tdi.
Tadbirda ToshPTI yoshlar ishlari bo'yicha prorektori M.A. Axmedova, professor-o'qituvchilar, talabalar, institut Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti vakillari va "Toshkent Pediatriya Tibbiyot Instituti ko'ngilli yoshlar jamiyati" faollari ishtirok etdilar.
Seminarni ToshPTI yoshlar bilan ishlash bo'yicha prorektori - Axmedova M.A. olib boridi. U yoshlarga Yurtboshimizning har bir tashabbusining mazmun-mohiyatini tushuntirdi va ularni universitetning yosh avlodi tomonidan amalga oshirish masalalarini muhokama qildi.
O‘zbekistonda davlatni rivojlantirishning muhim masalalarini qamrab olgan "Shavkat Mirziyoyevning beshta tashabbusi" loyihasi amalga oshirilmoqda.
5 ta tashabbus o'zi nima va loyihada qanday maqsadlar qo'yilganligini infografikadan ko'rishingiz mumkin.

В Ташкентском Педиатрическом медицинском институте состоялся семинар по разъяснению сути и значения 5 инициатив Президента Республики Узбекистан молодежи и студентам института.
На мероприятии приняли участие проректор по работе с молодежью ТашПМИ Ахмедова М.А., профессора-преподаватели, студенты, представители первичной организации Союза молодежи института и активисты «Общества добровольческой молодежи Ташкентского педиатрического медицинского института» по медицинскому волонтерству.
Модератором семинара выступила проректор по работе с молодежью ТашПМИ - Ахмедова М.А. Она разъяснила молодежи суть и значение каждой из инициатив Главы государства, и обсуждены вопросы их реализации молодым поколением вуза.
В Узбекистане реализуется проект "Пять инициатив Шавката Мирзиёева", который охватывает ключевые вопросы для развития государства.