Toshkent pediatriya tibbiyot institutining Xalqaro bo'limi tarkibida Xalqaro loyihalar va grantlarni muvofiqlashtirish, chet elda malaka oshirish va chet ellik talabalar bilan ishlash bo'yicha yangi bo'lim tashkil qilindi.
Ushbu bo’lim rahbari lavozimiga «Nevrologiya, bolalar nevrologiyasi va tibbiy genetika» kafedrasi assistenti, tibbiyot fanlari nomzodi (PhD), Saidxo'jaeva Saida Nabievna tayinlandi.
Xalqaro bo'limining joriy rahbari Sobir Nurxodjaev o'z o'rnini saqlab qoldi va Xalqaro bo’limga rahbarlik qiladi.
Endi S.Nurxodjaev zimmasiga xorijiy ta'lim va tibbiyot muassasalari, jamg'armalar va xorijiy davlatlarning boshqa tashkilotlari bilan xalqaro aloqalar sohasida bitimlar tuzish, institutning, fakultetlarning, kafedralarning va institutning boshqa tuzilmaviy bo'linmalarining xalqaro hamkorligini muvofiqlashtirish bilan bo’gliq masalalar yuklatildi.

В структуре Международного отдела Ташкентского педиатрического медицинского института появилось новое подразделение по координации международных проектов и грантов, стажировок за рубежом, а также работу с иностранными студентами.
На должность руководителя данного подразделения назначена Ассистент кафедры «Неврологии, детской неврологии и медицинской генетики», доктор философии по медицинским наукам (PhD), Саидходжаева Саида Набиевна.
Нынешний руководитель Международного отдела Собир Нурходжаев сохранил за собой должность начальникаМеждународного отдела ТашПМИ.
На С.Нурходжаева возложены задачи по заключению соглашений в области международных связей института, развитию международных связей с учебными заведениями, медицинскими учреждениями, фондами, и другими организациями зарубежных стран, а также координация международного сотрудничества факультетов, кафедр и других структурных подразделений института с зарубежными партнерами.