«Zakovat» bo’yicha «Talabalar kubogi-2018» turnirining respublika bosqichi o’z yakuniga yetdi. O’ta qizg’in kurashlarga boy o’tgan turnirda quyidagi OTMlar jamoasi kuchli uchlikni band qilishdi:
1-o’rin: Toshkent pediatriya tibbiyot instituti
2-o’rin: Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti
3-o’rin: Toshkent tibbiyot akademiyasi
Eng qizig’i chempion bo’lgan Toshkent pediatriya tibbiyot instituti jamoasi saralash bosqichida 6-o’rinni egallab, finalga chiqqan 15 ta jamoa o’rtasida eng yomon natija ko’rsatgan edi. Lekin omad bugun ular tomonda bo’ldi.
Endi kelgusi haftada ToshPTI jamoasi «Zakovat» ko’rsatuvining mahsus sonida ishtirok etadi. Kelgusi yil boshida esa Italiyaning Turin shahrida bo’ladigan o’quv seminarida qatnashadi.
Shu bilan ilk marotaba tashkil etilgan va 80ta oliy ta’lim muassasasi qatnashgan «Talabalar kubogi» turniri o’z nihoyasiga etdi.

Завершился республиканский этап «Кубка талантов-2018» конкурса «Заковат». В напряженной борьбе, следующие команды оказались в первой в тройке среди лучших команд:
1-е место: Ташкентский педиатрический медицинский институт
Стоит отметить, что ставшая чемпионом команда Ташкентского педиатрического медицинского института заняла шестое место в отборочном раунде и показала худший результат среди 15 команд. Но сегодня удача была на их стороне.
На следующей неделе команда ТашПМИ примет участие в специальном выпуске программы «Заковат». Также, в начале следующего года команда примет участие в учебном семинаре в Турине, Италия.
Так, завершился организованный впервые турнир «Кубок студентов», в котором приняли участие представители 80 высших учебных заведений.