Oliy o'quv yurtlarida to’lov-kontraktni to'lash muddati joriy yilning 31 dekabrigacha uzaytiriladi.
Respublika oliy ta’lim muassasalarining bakalavriatiga 2018/2019 o’quv yili qabulida kirish sinovlari natijasiga ko’ra yetarli ball to’plamagan va oshirilgan to’lov-kontrakt asosida o’qish istagini bildirgan abituriyentlar uchun;
2018/2019 o’quv yilida respublika oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat va magistraturasiga tavsiya etilgan horijiy fuqarolar uchun;
2018/2019 o’quv yilida oliy ta’lim muassasalarining ikkinchi va undan yuqori kursida tahsil olayotgan talabalar uchun belgilangan to’lov-kontrakt miqdorining birinchi yarmini to’lash muddati joriy yilning 31 dekabri (shu kuni ham) etib belgilandi.

Срок оплаты контракта в высших учебных заведениях продлен до 31 декабря текущего года.
Для абитуриентов, не набравших достаточное количество баллов на вступительных экзаменах по итогам приема на 2018/2019 учебный год в бакалавриат высших учебных заведений республики и изъявивших желание учиться оплачивая контракт по повышенной стоимости;
Для иностранных граждан, рекомендованных для обучения в бакалавриате и магистратуре высших учебных заведений республики в 2018/2019 учебном году;
В 2018/2019 учебном году для студентов, обучающихся на втором и высших курсах высших учебных заведений, срок оплаты платежа первой половины контракта продлен до 31 декабря (включая этот день) текущего года.