Oliy o'quv yurtlarida to’lov-kontraktni to'lash muddati joriy yilning 31 dekabrigacha uzaytiriladi.
Respublika oliy ta’lim muassasalarining bakalavriatiga 2018/2019 o’quv yili qabulida kirish sinovlari natijasiga ko’ra yetarli ball to’plamagan va oshirilgan to’lov-kontrakt asosida o’qish istagini bildirgan abituriyentlar uchun;
2018/2019 o’quv yilida respublika oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat va magistraturasiga tavsiya etilgan horijiy fuqarolar uchun;
2018/2019 o’quv yilida oliy ta’lim muassasalarining ikkinchi va undan yuqori kursida tahsil olayotgan talabalar uchun belgilangan to’lov-kontrakt miqdorining birinchi yarmini to’lash muddati joriy yilning 31 dekabri (shu kuni ham) etib belgilandi.

The term of payment for the contract in higher educational institutions is extended until December 31 of the current year.
For applicants who did not score enough points at the entrance exams for admission to the bachelor of higher educational institutions of the republic for the 2018/2019 academic year and expressed a desire to learn by paying a contract at an increased cost
For foreign citizens recommended for study at the undergraduate and graduate programs of higher educational institutions of the republic in the 2018/2019 academic year;
In the 2018/2019 academic year for students enrolled in the second and higher courses of higher educational institutions, the payment term for the first half of the contract was extended to December 31 (including that day) of the current year.