2018 yil 28 dekabr kuni Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutining Axborot resurslari markazining majlislar zalida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning Oliy Majlisga murojaatnomasini tomosha qilishga qaratilgan tibbiy oliy o'quv yurti hodimlari, o'qituvchilari va professorlari uchun tadbir tashkil etildi.
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti hodimlari mamlakatimiz Prezidentining Oliy Majlisga yo'llagan murojaatnomasida har kimning yangi yutuqlarga erishishga ilhom bag'ishladi. Ushbu murojaatnoma shuningdek, O'zbekistonning kelajakdagi rivojlanishi va farovonligiga qaratilgan.
Bu yilgi murojaatda yuqori malakali kadrlarni tayyorlash sohasiga qaratilgan aniq vazifalar aniqlandi va sog'liqni saqlash tizimini isloh qilish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.

Сотрудники Ташкентского педиатрического медицинского института смотрят Послание Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису.
28 декабря 2018 года в конференц-зале центра информационных ресурсов Ташкентского педиатрического медицинского института был организован просмотр Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису для сотрудников, преподавателей и профессоров медицинского высшего образовательного учреждения.
Сотрудники Ташкентского педиатрического медицинского института отметили, что Послание Президента нашей страны Олий Мажлису вдохновило всех на достижение новых рубежей. Нынешнее Послание также нацелено на дальнейшее развитие и процветание Узбекистана.
В Послании этого года также определены конкретные задачи в сфере подготовки высококвалифицированных кадров и уделено внимание реформированию здравоохранения.