2018 yil 28 dekabr kuni Toshkent Pediatriya Tibbiyot Institutining Axborot resurslari markazining majlislar zalida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning Oliy Majlisga murojaatnomasini tomosha qilishga qaratilgan tibbiy oliy o'quv yurti hodimlari, o'qituvchilari va professorlari uchun tadbir tashkil etildi.
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti hodimlari mamlakatimiz Prezidentining Oliy Majlisga yo'llagan murojaatnomasida har kimning yangi yutuqlarga erishishga ilhom bag'ishladi. Ushbu murojaatnoma shuningdek, O'zbekistonning kelajakdagi rivojlanishi va farovonligiga qaratilgan.
Bu yilgi murojaatda yuqori malakali kadrlarni tayyorlash sohasiga qaratilgan aniq vazifalar aniqlandi va sog'liqni saqlash tizimini isloh qilish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.

Employees of the Tashkent Pediatric Medical Institute look at the Message of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Oliy Majlis.
On December 28, 2018, a meeting of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Oliy Majlis for employees, teachers and professors of the medical higher educational institution was organized in the conference hall of the information resources center of the Tashkent Pediatric Medical Institute.
Employees of the Tashkent Pediatric Medical Institute noted that the Message of the President of our country to Oliy Majlis inspired everyone to reach new frontiers. The present Message is also aimed at the further development and prosperity of Uzbekistan.
The Message of this year also identified specific tasks in the field of training highly qualified personnel and paid attention to reform of health care system.