Yevropa mamlakatlarida talabalar, magistrlar, doktorantlar va oliy o'quv yurtlarining ma’muriyati xodimlari uchun ta’lim grantlari.
Vengriya Hukumati talabalar, magistrlar, doktorantlar va OTM ma’muriyati xodimlar uchun grant dasturini e’lon qildi.
Grant mablag‘lari 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab ajratiladi hamda unga o‘qish va yashash uchun to‘lovlar, oylik stipendiya va tibbiy sug‘urta kiradi.
Onlayn ariza topshirishning oxirgi muddati: 2019 yil 15 yanvar
Ruminiya OTMlarida 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab magistratura va doktoranturada grant asosida o‘qish uchun tanlov e’lon qilinadi.
Grant dasturi davomida nomzodlar bepul o‘qish va talabalar turar joyida yashash, oylik stipendiyalar (magistrlar uchun 75 yevro, doktorantlar uchun 85 yevro) bilan ta’minlanadi.
Ta’lim rumin tilida olib boriladi. Rumin tilini bilmaydigan nomzodlar uchun bir yillik til o‘rganish kurslari taklif etiladi.

Grants to study in European countries for students, masters, doctoral students and senior staff of higher educational institutions.
The Hungarian Government announces grants for students, masters, doctoral students and senior staff of higher educational institutions.
Grant funds will be allocated first 2019/2020 academic year, which imply payment of living expenses, monthly stipend and medical insurance.
Deadline for online submission of applications: January 15, 2019
A competition is announced for studies in the master's and doctoral programs in higher educational institutions of Romania on a grant basis in the 2019/2020 academic year.
According to the grant program, the winners will be given the opportunity of free tuition and living in a student dormitory (campus), as well as a monthly stipend will be allocated (75 euros for masters and 85 euros for doctoral students).
Training will be conducted in Romanian. For those who do not speak the Romanian language, one-year language courses will be offered to study this language.