InfoCom-2014 AKT haftaligi – O‘zbekistondagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasining eng muhim voqeasidir. Joriy yilda Haftalikni 22-26 sentyabr kunlari tashkil etish rejalashtirilgan. InfoCom-2014 doirasida bo‘lib o‘tadigan tadbirlarda 20 dan ziyod mamlakatdan axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi ishlab chiqaruvchilari, kompaniya va ekspertlarning ishtirok etishi kutilmoqda.
«BESTSOFT UZBEKISTAN 2014» DASTURCHILAR FORUMI VA DASTURIY MAHSULOTLAR KO‘RGAZMASI
“BESTSOFT UZBEKISTAN 2014” – dasturiy mahsulotlar sohasini rivojlantirishga qaratilgan tadbir. Mana, sakkiz yildirki forum va ko‘rgazma keng jamoatchilik va axborot texnologiyalari mutaxassislarini O‘zbekiston dasturiy ta’minot mahsulotlari sanoati yangiliklari va imkoniyatlari bilan tanishtirib kelmoqda.
Tadbir mobaynida bo‘lib o‘tadigan dasturchilar forumi elektron ishlanmalar va dasturiy ta’minot mahsulotlarini joriy qilish sohasida yetakchi dasturchi va dasturiy ta’minot ishlab chiquvchilarni o‘z atrofida birlashtiradi.
Forum dasturiga muvofiq dasturiy ta’minot ishlab chiquvchilari muayyan yo‘nalishlar, xususan “Dasturiy ta’minot ishlab chiqish sanoatida biznes va tadbirkorlik”, “Biznes jarayonlari samaradorligini oshirishda dasturiy ta’minotdan foydalanish”, “Kommunikatsiya boshqaruv tizimlarida dasturiy ta’minot”, “Veb-dasturlash: muvaffaqiyatli loyihalar tajribasi” kabi mavzularda taqdimot va muhokamalarda ishtirok etadilar.
Shuningdek Forum mobaynida dasturiy ta’minot mahsulotlari ko‘rgazmasi ham tashkil qilinadi. Ko‘rgazmada yurtimiz dasturiy ta’minot ishlab chiquvchilari imtiyozli ravishda bepul ishtirok etishlari mumkin. Joriy yilda ko‘rgazmada 40 dan ortiq kompaniyalar o‘z mahsulotlari bilan ishtirok etishlari kutilmoqda. Ko‘rgazma 450 kv. m. maydonni qamrab olishi ko‘zda tutilgan. “Ishlanmalarni tayyorlash vositalari”, “Loyihalarni amalga oshirish”, “Ta’lim”, “Axborot xavfsizligi”, “Multimedia va dizayn” mavzulari ko‘rgazmaning asosiy yo‘nalishlari hisoblanadi.
“BESTSOFT UZBEKISTAN 2014” 22 sentyabr kuni “Yoshlar ijod saroyi”da bo‘lib o‘tadi.
UZ MILLIY DOMENI 2014 INTERNET-FESTIVALI
UZ Milliy domeni 2014 internet festivali joriy yilning 15 iyul kuni e’lon qilingan edi. Festival 2007 yildan boshlab internet tarmog‘ining milliy kontentini rivojlantirish maqsadida o‘tkazib kelinmoqda.
Festivalning bosh maqsadi – milliy tarmoqda jamiyatning barcha sohalarida foydali elektron resurslarni ko‘paytirish aholi o‘rtasida ommalashtirish, internet tarmog‘ida o‘zbek tilidan yanada kengroq foydalanilishini qo‘llab-quvvatlash.
Festival g‘oliblari 10 ta mavzuli va 2 ta maxsus yo‘nalishlar bo‘yicha saralab olinadi. Joriy yilda Milliy internet festivali doirasida milliy dasturiy ta’minot ishlab chiquvchilarining eng yaxshi mobil ilovalarini aniqlashga bag‘ishlangan tanlov o‘tkazilishi ham rejalashtirilgan. Shuningdek, bu yilgi festivalda ijtimoiy tarmoqlardagi eng yaxshi guruhlar sahifalari rag‘batlantiriladi.
Festival 15 iyuldan 22 sentyabrgacha davom etadi. Festival natijalari va g‘oliblarni taqdirlashga bag‘ishlangan tadbir 22 sentyabr kuni “Yoshlar ijod saroyi”da tashkil etiladi.
AXBOROT-KOMMUNIKATSIYA TEXNOLOGIYALARI BO‘YICHA SAMMIT - AKT SAMMIT-2014
Sammitda AKTni rivojlantirish bo‘yicha milliy dastur bo‘yicha erishilgan yutuqlar hamda muammolarga bag‘ishlangan maruzalar tinglanib, mamlakatimizda turmush tarzining barcha jabhalarida AKT infratuzilmasini rivojlantirish, elektron hukumatni joriy etish, soha bo‘yicha kadrlar tayyorlashda, innovatsion loyihalarni sohada tatbiq etishda qo‘lga kiritilgan tajribalar va boshqa bir qator sohaga oid dolzarb mavzular o‘zaro muhokama qilinadi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Axborot tizimlari va telekommunikatsiyalar masalalari axborot-tahlil departamenti, Aloqa, axborotlashtirish va telekommunikatsiya texnologiyalari davlat qo‘mitasi, O‘zbekiston axborot texnologiyalari korxonalari va tashkilotlari uyushmasi hamda ICTNEWS nashri AKT SAMMIT-2014 tadbirining tashkilotchilari hisoblanishadi.
Sammit axborot texnologiyalari mutaxassislariga, davlat organlar va xalqaro tashkilotlarga, shuningdek, xususiy sektorga AKT bozorini tahlil qilish, mazkur sohadagi yangi imkoniyatlar bilan tanishish, ishonchli hamkor hamkor topish, mamlakatda AKTni rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha investitsion manbaalarni jalb qilish imkonini beradi.
2002 yildan buyon o‘tkazib kelinayotgan Sammitda ilk yillarda 200 nafar delegat ishtirok etgan bo‘lsa, joriy yilda tadbirda ishtirok etuvchi mutaxassis va ekspertlar soni 500 nafarga yetdi.
Sammitda quyidagi uchta muhim yo‘nalishlarda tashkil etiladi: “Davlat sektorida AKTdan foydalanish”, “Tadbirkorlikda AKTdan foydalanish”, “Internet va axborot resurslari”. Sammit yakunida mavzu va yo‘nalishlar bo‘yicha takliflar va Sammit qarori qabul qilinadi. AKT SAMMIT-2014 23 sentyabr kuni Xalqaro hamkorlik markazida tashkil etiladi.
YOSHLAR O‘RTASIDA O‘TKAZILADIGAN MIT.UZ MILLIY INTERNET TANLOVI G‘OLIBLARINI TAQDIRLASH MAROSIMI
23 sentyabr kuni “Turkiston” saroyida yoshlar o‘rtasida o‘tkazilgan MIT.UZ milliy internet tanlovi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tadi.
Tanlov o‘z oldiga zamonaviy va foydali elektron resurslarni yanada ko‘paytirish, yosh iste’dodlarni qo‘llab-quvvatlashni maqsad qilib qo‘ygan.
Joriy yilda tanlov 10 ta asosiy hamda 4 ta qo‘shimcha yo‘nalishlar bo‘yicha tashkil qilinmoqda. Unda 14 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan O‘zbekiston fuqarolari ishtirok etishlari mumkin. Tanlovga taqdim etilgan ishlar nafaqat hakamlar, balki internet foydalanuvchilari tomonidan ham baholanadi.
ICTEXPO-2014 AXBOROT TEXNOLOGIYALARI XALQARO KO‘RGAZMASI
InfoSom-2014 AKThaftaligi doirasida 24-26 sentyabr kunlari Toshkent, Urganch va Guliston shaharlarida bir vaqtning o‘zida an’anaviy ICTExpo 2014 milliy axborot texnologiyalari ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazmani bir vaqtning o‘zida ikki shaharda o‘tkazishdan ko‘zlangan maqsad AKTdan foydalanish bo‘yicha mintaqaviy darajaning jadal o‘sib borayotganini ko‘rsatishdan iborat. Ko‘rgazmalar o‘rtasida o‘rnatilgan videoko‘prik tadbirga tashrif buyuruvchilarga real vaqt rejimida bir yo‘la ikki ko‘rgazmada namoyish qilinayotgan texnologiyalar bilan tanishish imkonini beradi.
ICTExpo 2014 ko‘rgazmasida O‘zbekiston axborot texnologiyalari sohasida ko‘rsatilayotgan xizmatlar, zamonaviy texnologiya va ishlanmalar namoyish etiladi. Ko‘rgazmada mahalliy ishlab chiqaruvchilar, shuningdek, kompyuter texnikasini yig‘uvchi korxonalar, dasturiy ta’minot ishlab chiqaruvchilar, IT-kompaniyalar dillerlari, provayderlar, telekommunikatsiya uskunalarini yetkazib beruvchilar, vazirliklar, idoralar, bank va boshqa muassasalar vakillari o‘zlarining qiziqarli stendlarini tashkil etadilar.
“Elektron hukumat” tizimiga doir texnologiyalar stendi ko‘rgazmadan o‘rin olishi kutilayotgan muhim yo‘nalishlardan biridir. Mazkur yo‘nalish bo‘iycha ishtirok etayotgan muassasalar elektron hukumatni joriy qilishda qo‘llanilayotgan istiqbolli loyihalarini namoyish etadilar.
Ko‘rgazma yagona davlat ma’lumotlar bazasini yaratish, davlat organlariga aholiga interaktiv xizmatlar ko‘rsatishda samarali usullardan boxabar bo‘lish imkoniyatini beradi.
Davlat boshqaruvi organlari ko‘rgazma mobaynida elektron hukumat tizimini joriy qilish bo‘yicha aniq takliflar bilan tanishish, rejalashtirilgan loyihalarni amalga oshirishda zarur bilim va malaka olishga, hamkorlarni tanlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Bir qator xilma-xil loyihalarni, seminar va davra suhbatlarini, shu bilan birgalikda, turli aksiya va tanlovlarni o‘z ichiga olganligi bilan ham ko‘rgazma dasturi keng qamrovlidir.
3 kun davom etadigan ko‘rgazmaga 35 ming nafar kishining kelishi kutilmoqda. ICTExpo 2014 ko‘rgazmasi AKT sohasida o‘zaro hamkorlik o‘rnatish va mustahkam tijorat aloqalarini bog‘lashda yangi imkoniyat bo‘lib xizmat qiladi. Ko‘rgazma nihoyasida tashkiliy qo‘mita tomonidan stend va bo‘limlari eng yaxshi deb topilgan g‘oliblar mukofotlanadi.
O‘ZBEKISTONDA INTERNET PROVAYDING VA MILLIY KONTENTNING RIVOJIGA BAG‘ISHLANGAN DAVRA SUHBATI
24 sentyabr kuni soat 15:00 da “Ko‘rgazmasavdomarkazi” kompleksida yurtimizda internet provayding va milliy kontentning rivojiga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tadi. Aloqa, axborotlashtirish va telekommunikatsiya texnologiyalari davlat qo‘mitasi va “O‘zbektelekom” AK rahbariyati, mamlakatimizda faoliyat ko‘rsatayotgan internet provayderlar ishtirokida o‘tuvchi tadbirda Uznet rivoji, aholiga sifatli internet xizmatlarini ko‘rsatish, jahon internet tizimiga ulanish yuzasidan dolzarb masalalar muhokama qilinadi.
“ELEKTRON HUKUMAT” HUKUMAT PLATFORMASIDA AXBOROT VOSITALARI RIVOJLANISHINI QONUNIY TARTIBGA SOLISH” MAVZUIDAGI XALQARO SEMINAR
26 sentyabr kuni “Poytaxt” biznes-markazida “Elektron hukumat” hukumat platformasida axborot vositalari rivojlanishini qonuniy tartibga solish” mavzuidagi xalqaro seminar bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Amaldagi qonun hujjatlari monitoringi instituti, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi, Aloqa, axborotlashtirish va telekommunikatsiya texnologiyalari davlat qo‘mitasi tadbir tashkilotchilari hisoblanishadi. Seminarda ijtimoiy munosabatlarda zamonaviy axborot kommunikatsiya texnologiyalarini joriy qilish bo‘yicha xizmat ko‘rsatayotgan muassasalar faoliyatini huquqiy jihatdan tartibga solish, hukumatimiz tomonidan axborot-kommunikatsiya texnologiyalari tizimidagi munosabatlarni tartibga soluvchi mustahkam huquqiy asos, axborotlashtirish manbaalaridan foydalangan holda siyosiy boshqaruvda samaradorlikka erishish, “elektron hukumat” tizimining joriy qilinishi masalalari ko‘riladi.
Seminar yakunida ishlab chiqilayotgan qonun loyihalari, “elektron hukumat” tizimini joriy qilish doirasida ishlab chiqilayotgan axborot tizimlari va ma’lumotlar bazalari kompleksi infratuzilmasi va integratsiyasiga qo‘yiladigan talablarga doir takliflar ishlab chiqilishi belgilangan.
UZBEKISTAN CYBERGAMES 2014 KOMPYUTER O‘YINLARI BO‘YICHA O‘ZBEKISTON MILLIY CHEMPIONATI G‘OLIBLARINI TAQDIRLASH MAROSIMI
Milliy chempionatning yakuniy bosqichi 29 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Mazkur final g‘oliblari WCG 2014 jahon chempionatida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritadilar.
Uzbekistan CyberGames 2014 kompyuter o‘yinlari bo‘yicha O‘zbekiston milliy chempionatiga joriy yilning 17 avgust kuni start berilgan edi. Chempionatning hududiy saralash bosqichlari joriy yilning avgust-sentyabr oylarida Buxoro, Samarqand, Farg‘ona hamda Toshkent shaharlarida bo‘lib o‘tadi.
10 yildan buyon tashkil qilib kelinayotgan Uzbekistan CyberGames chempionati g‘olibalri bugungi kunga qadar AQSh, Singapur, Italiya, Germaniya va Xitoyda bo‘lib o‘tgan xalqaro musobaqalarda yurtimiz sharafini himoya qilishgan.
O‘tgan yil Janubiy Koreyada bo‘lib o‘tgan AIMAG 2013 IV Osiyo o‘yinlarida O‘zbekiston terma jamoasi oltin va kumush medal bilan umumjamoalar o‘rtasida 2-o‘rinni egalladi.

Неделя информационно-коммуникационных технологий InfoCom-2014 – главное событие сферы ИКТ Узбекистана. В этом году InfoCom-2014 пройдет с 22 по 26 сентября. Ожидается участие компаний и экспертов отрасли ИКТ более чем из 20 стран.
Форум программистов и выставка программных продуктов «Bestsoft Uzbekistan 2014»
BestSoft Uzbekistan 2014 — специализированное мероприятие софтверной отрасли. Восьмой год подряд выставка знакомит широкую публику и IT-специалистов с продуктами софтверной индустрии Узбекистана.
Форум программистов Узбекистана BestSoft Uzbekistan 2014 соберет ведущих специалистов в сфере разработки и внедрения программных продуктов, которые представят свои достижения и поделятся опытом.
В программе форума предусмотрены выступления по направлениям: «Бизнес и предпринимательство в индустрии разработки программного обеспечения», «Использование программного обеспечения в повышении эффективности бизнес-процессов», «Программное обеспечение в системах электронной коммерции», «Программное обеспечение в системах управления коммуникациями», «Веб-программирование: опыт успешных проектов».
В рамках форума также проводится выставка программных продуктов. В этом году в ней запланировано участие более 40 компаний. Отечественные софтверные компании участвуют в выставке бесплатно. Общая площадь выставочных стендов составит порядка 450 кв. м. Основные направления выставки: «Средства разработки», «Реализация проектов», «Образование», «Информационная безопасность», «Мультимедиа и дизайн» и другие.
BestSoft Uzbekistan 2014 пройдет 22 сентября во Дворце творчества молодежи.
Интернет-фестиваль национального домена UZ 2014
Интернет-фестиваль национального домена UZ 2014 стартовал 15 июля. Фестиваль проводится с 2007 года в целях развития ресурсов национального сегмента сети интернет.
Главные задачи фестиваля — популяризация интернета среди широких слоев населения, развитие национального контента и расширение сферы применения узбекского языка в интернете.
Победители будут отобраны по 10 тематическим и 2 специальным номинациям.
В этом году в рамках фестиваля планируется проведение конкурса мобильных приложений отечественных разработчиков. Впервые будут отмечены страницы сообществ в социальных сетях.
Подведение итогов фестиваля состоится 22 сентября во Дворце творчества молодежи.
Саммит по информационно-коммуникационным технологиям – ИКТ Саммит 2014
Цель ИКТ Саммита — создание платформы для демонстрации достижений и возможностей от внедрения ИКТ в различные сферы деятельности, тенденций развития информационно-коммуникационной сферы, стимулирование развития сферы ИКТ в Узбекистане и расширение международного сотрудничества.
Организаторами ИКТ Саммита 2014 выступают Комитет по вопросам информации и коммуникационных технологий Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Информационно-аналитический департамент по вопросам информационных систем и телекоммуникаций Кабинета Министров Республики Узбекистан, Государственный комитет связи, информатизации и телекоммуникационных технологий, Ассоциация предприятий и организаций информационных технологий Узбекистана и издание ICTNEWS.
Ежегодно ИКТ Саммит собирает ключевых участников сектора из Узбекистана, стран ближнего и дальнего зарубежья, которые заинтересованы в налаживании контактов и партнерских отношений, обсуждении последних достижений и обмене мнениями по актуальным вопросам развития ИКТ.
В этом году в работе ИКТ Саммита примут участие более 500 делегатов из Узбекистана и других стран.
ИКТ Саммит будет проходить по трем направлениям: «ИКТ в государственном секторе», «ИКТ для бизнеса» и «Интернет и информационные ресурсы».
ИКТ Саммит пройдет 23 сентября в Международном бизнес-центре.
Интернет-конкурс среди молодежи MIT.UZ
23 сентября во дворце «Туркистон» пройдет церемония награждения интернет конкурса среди молодежи MIT.UZ.
Цель конкурса – содействие созданию новых, а также стимулирование и развитие действующих интернет ресурсов для молодежи страны.
В этом году конкурс проводится по 10 основным и 4 дополнительным номинациям. Он открыт для участия молодых людей в возрасте от 14 до 30 лет. Конкурсные работы будут оценивать не только члены жюри, но и интернет пользователи.
Выставка информационных технологий ICTExpo 2014
Ежегодная международная выставка информационных технологий ICTExpo в этом году пройдет с 24 по 26 сентября параллельно в трех городах: в Ташкенте, Ургенче и Гулистане. Идея проведения выставки в трех городах одновременно продиктована стремлением показать возросший региональный уровень проникновения информационных технологий.
В дни работы выставки будет организован видеомост, что позволит посетителям знакомиться с экспонентами всех выставок одновременно.
Выставка организуется при официальной поддержке Государственного комитета связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан и Комитета по вопросам информации и коммуникационных технологий Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
На стендах ICTExpo 2014 будут демонстрироваться современные технологии и решения, представленные на рынке информационных технологий и услуг. В выставке примут участие отечественные и международные компании, специализирующиеся на выпуске высокотехнологичной продукции в сфере информационных технологий: компании мобильной связи, системной интеграции, разработки программного обеспечения, провайдеры услуг связи и передачи данных и другие.
Важным тематическим разделом выставки этого года станет направление технологий «Электронного правительства». Экспоненты представят лучшие образцы реализованных проектов «Электронного правительства». Ожидается, что выставка будет способствовать продвижению эффективных решений в данной сфере.
Программа ICTExpo 2014 включает в себя широкий спектр образовательных семинаров, круглых столов и мероприятий развлекательного характера.
Планируется, что за три дня работы выставки ее посетят порядка 35 тысяч человек.
Круглый стол по вопросам развития интернет-провайдинга и отечественного контента в Узбекистане
24 сентября в 15:00 в выставочном комплексе «Кургазма савдо маркази» состоится круглый стол по вопросам развития интернет-провайдинга и отечественного контента в Узбекистане.
Представители Государственного комитета связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан, АК «Узбектелеком» и интернет-провайдеров страны обсудят вопросы предоставления населению доступа к сети интернет и дальнейшего развития Узнета.
Международный семинар «Вопросы законодательного регулирования процессов дальнейшего развития информационной среды на платформе «Электронного правительства»
26 сентября в бизнес-центре «Пойтахт» пройдет международный семинар «Вопросы законодательного регулирования процессов дальнейшего развития информационной среды на платформе «Электронного правительства».
Организаторами мероприятия выступают Институт мониторинга действующего законодательства при Президенте Республики Узбекистан, Комитет по вопросам информации и коммуникационных технологий Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, а также Государственный комитет связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан.
В рамках семинара пройдет обсуждение вопросов совершенствования процессов правового регулирования и принципов внедрения и развития системы «Электронное правительство», а также организации деятельности, направленной на широкое использование в системе государственного и общественного управления современных информационно-коммуникационных технологий.
По итогам семинара будут выработаны предложения к проектам разрабатываемых законов, определяющих требования к инфраструктуре и интеграции действующих и создаваемых комплексов информационных систем и баз данных государственных органов в рамках системы «Электронное правительство».
Финал чемпионата Узбекистана по е-спорту Uzbekistan Cyber Games 2014
29 сентября в Ташкенте состоится финал Чемпионата Узбекистана по е-спорту Uzbekistan Cyber Games 2014. В нем примут участие победители региональных соревнований.
Чемпионат Uzbekistan Cyber Games проводится в стране на протяжении 10 лет. Победители национальных первенств защищали честь страны на чемпионатах мира World Cyber Games в США, Сингапуре, Италии, Германии и Китае.
На IV Азиатских играх AIMAG 2013 в Южной Корее сборная Узбекистана по e-спорту заняла второе общекомандное место, завоевав золотую и серебренную медали.
Акции недели ИКТ InfoCom-2014
В рамках Недели ИКТ пройдет ряд акций по популяризации информационно-коммуникационных технологий среди различных категорий населения. В их числе:
Благотворительная акция «Информационные технологии — молодым!»
Благотворительное мероприятие, которое проводится в рамках Недели ИКТ с 2008 года, направлено на расширение доступа молодежи к новейшим информационным технологиям.
В рамках акции организуется безвозмездная передача компьютерного класса учебным заведениям Узбекистана. Усилиями интернет-провайдеров данный класс обеспечивается бесплатным доступом в интернет.
Универсиада по компьютерному спорту «ICT-STUDENT»
«ICT-STUDENT» – соревнования между командами студентов образовательных учреждений, специализирующихся на подготовке в сфере информационных технологий.
Конкурс был учрежден Государственным комитетом связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан совместно с Ташкентским университетом информационных технологий.
Команды вузов и колледжей будут соревноваться в трех конкурсах: сборка компьютера на время – индивидуальный и командный зачет, создание безопасной локальной сети (витая пара) на время – командный зачет, создание тематической интернет страницы на заданную тему – командный зачет.
Определение победителей состоится 25 сентября в Ташкенте в выставочном зале «Кургазма савдо маркази».
19 сентября в преддверии открытия Недели ИКТ в Музее истории связи состоится пресс-конференция, посвященная открытию Недели информационно-коммуникационных технологий InfoCom-2014.
Неделя ИКТ InfoCom-2014 проходит при официальной поддержке Комитета Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам информации и коммуникационных технологий и Государственного комитета связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан.
Неделя ИКТ послужит дальнейшему развитию отрасли ИКТ в Узбекистане и укреплению международного сотрудничества в этой сфере.
Организаторами Недели ИКТ являются Комитет по вопросам информации и коммуникационных технологий Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Координационный совет по развитию компьютеризации и информационно-коммуникационных технологий, Государственный комитет связи, информатизации и телекоммуникационных технологий Республики Узбекистан, Ассоциация предприятий и организаций информационных технологий Узбекистана и издание ICTNEWS.