O'zbekistonda ochiq ma'lumotlar davlat portali ishga tushdi
O'zbekistonda davlat organlari portaldagi muntazam ma'lumotlarni, to'plash, saqlash va axborotni keng miqdorda tahlil qilish bo’yicha yangi portal ishga tushdi.
Davlat organlari foydalanuvchilari uchun katta qiziqishga ega bo'lgan axborot resurslari katta miqdorda shakllangan. Ochiq ma'lumotlar shaklida davlat organlari faoliyati to'g'risida axborot olish va ma'lumotlarni e'lon qilish, hukumatlar va biznes uchun ma'lumotlar turli axborot resurslari va axborot tizimlarini rivojlantirishni shakllantirishda, shuningdek, xizmat ko'rsatish va amaliy dasturlar kabi, ulardan foydalanish imkonini beradi.
Portal ikki tilda (o'zbek, rus) versiyalari mavjud va bir asosiy bo'limda ("Bosh sahifa", "Dasturchilarga", "Yangiliklar") va yordamchi ("portal yangiliklari", "Ommabop ma’lumotlar», «Portal haqida", "Tashkilotlar bo’limi", "Qayta aloqa", "Ma’lumotlardan foydalanish shartlari") bo’limlari mavjud.

In Uzbekistan launchedstate portal of open data
Uzbekistan has launched a portal systematic data of state bodies that will collect, store and analyze vast amounts of information.
In public bodies formed massive amounts of information resources that are of great interest to users. As the infocom.uz, through the publication of and access to public data provided by the transparency of government agencies, provided an opportunity for public scrutiny, as well as create new services for citizens and businesses. Publication of information and information about the activities of state bodies in the form of open data allows you to use them as data sources in the formation of various information resources and development of information systems, as well as services and applications for both governments and businesses.
The portal has versions in two languages (Uzbek, Russian) and consists of a main section ("Home", "Developers", "News") and auxiliary ("News of the website", "Top Data", "Organization", "About the portal" "Contact Us", "Terms of Use").