UZMOBILE GSM tarmog‘i 10-aprel kuni ishga tushiriladi!
2015-yil 10-aprel kuni Toshkent shahri va Toshkent viloyatida UZMOBILE GSM tarmog‘ining tijoratli foydalanish uchun ishga tushirilishi amalga oshiriladi.
2014-yil 12-fevralda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-2126 sonli “Mobil aloqa milliy operatori faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori qabul qilingandi. UZMOBILE filiali O‘zbekiston mobil aloqasi milliy operatoriga aylandi, unga mobil aloqa bozorida milliy kompaniyalarning keng ishtiroki uchun zarur sharoitlarni yaratish hamda mamlakatning ko‘chma mobil aloqa tarmoqlarini yanada rivojlantirish, shuningdek, axborot xavfsizligini ta’minlash vazifalari yuklatilgan.

Запуск сети UZMOBILE GSM состоится 10 апреля!
Национальный оператор мобильной связи Узбекистана сообщает на своем сайте, что 10 апреля 2015 года состоится запуск в коммерческую эксплуатацию сети UZMOBILE GSM в Ташкенте и Ташкентской области.
12 февраля 2014 года было принято Постановление Президента Республики Узбекистан № 2126 «О мерах по организации деятельности национального оператора мобильной связи». Филиал UZMOBILE становится Национальным оператором мобильной связи Узбекистана, на который возложены задачи широкого участия национальной компании на рынке сотовой связи и дальнейшего развития сетей подвижной сотовой связи страны, а также обеспечения информационной безопасности.