ICTWEEK doirasida ICTEXPO, ICTFORUM, ICTSUMMIT, Gadget Fair va boshqa tadbirlar bo’lib o’tadi.
Bu yilgi ICTWEEK Uzbekistan 2015 Axborot-kommunikatsiya texnologiyalar haftaligi 14-18 sentyabr kunlari bo’lib o’tadi. Haftalik matbuot xizmatining xabar qilishicha, u ilk marta o’tadigan bir qancha maxsus tadbirlarni o’z ichiga oladi.
ICTEXPO 2015 ko’rgazmasi misli ko’rilmagan miqyosda bo’lib o’tishi aytilmoqda — unda 150 ta kompaniya 2000 kv. metrlik maydonda tovar va xizmatlarini namoyish qiladi. Ko’rgazma Toshkent (15-17 sentyabr) va Samarqand (15-15 sentyabr) shaharlarida tashkil etiladi. Unga 30 ming kishi kelishi kutilmoqda.
Ilk marta o’tkazilayotgan ICTFORUM 2015 forumi (16-17 sentyabr) AKTning rivojlanish tendenstiyalarini muhokama qilish uchun ekspertlarning o’ziga xos bahs maydoni bo’lishi bashorat qilinmoqda. U turli bloklarga bo’lingan konferensiyalar (eGovernment Uzbekistan, BestSoft Uzbekistan, Startup Conference, «AKT va turizm»), sektsiya majlislari («Telekommunikatsiya i infratuzilma», «Internet va axborot resurslari», «Axborot xavfsizligi»), mahorat saboqlari va guruh muhokamalari shaklida o’tadi.
18 sentyabrda bo’lib o’tadigan ICTSUMMIT 2015 an’anaviyAKT sammiti sohaning yil davomidagi rivojlanishiga yakun yasaydi hamda kelajakdagi strategik vazifalarni belgilaydi. Sammitda davlat idoralari, IT-korxonalar va tashkilotlar rahbarlari, xalqaro ekspertlar va jahon kompaniyalari vakillari ishtirok etadi.
15-17 sentyabrda ICTEXPO 2015 doirasida Gadget Fair gadjetlar yarmarkasi o’tkaziladi. Unga keluvchilar eng yangi qurilmalarni xarid qilishi mumkin.
AKT haftaligi davomida boshqa bir qancha qiziqarli tadbirlar o’tkazilishi ham rejalashtirilmoqda.
ICTWEEK Uzbekistan 2015 haftaligida qatnashish uchun www.ictweek.uz saytida ro’yxatdan o’tish zarur.

C 14 по 18 сентября пройдет Неделя информационно-коммуникационных технологий ICTWEEK Uzbekistan 2015.
В рамках Недели ИКТ состоится Выставка информационно-коммуникационных технологий ICTEXPO 2015. В этом году в ней примут участие 150 компаний-экспонентов. Мероприятие пройдет в двух городах — в Ташкенте (15 – 17 сентября) и Самарканде (15 – 16 сентября). Ожидается, что ICTEXPO 2015 посетят более 30 тысяч человек.
Большой интерес должна вызвать ярмарка гаджетов Gadget Fair, которая будет работать с 15 по 17 сентября. Здесь можно будет приобрести последние модели телефонов, смартфонов и планшетов ведущих производителей.
Также планируется проведение в рамках Недели цикла мероприятий. Это ICTFORUM 2015, ICTSUMMIT 2015, Церемония открытия совместного предприятия LG CNS Uzbekistan, конкурс программистов BestSoft Challenge, Хакатон по открытым данным Data.gov.uz Hackathon, Республиканский конкурс ИТ-проектов Intellec2All, Молодежный интернет-конкурс MIT.UZ. Киберспортсмены смогут посоревноваться за Кубок Узбекистана по киберфутболу UCG FIFA.