O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 28.01.2019 yildagi 87-02-83-sonli xatiga binoan, 07.02.2019 yilda institutda “Ta‘lim muassasalarida korruptsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashishning ma‘naviy-ma‘rifiy asoslari” mavzusida uchrashuv-muloqot o‘tkazildi.
Uchrashuv-muloqotda O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi eksperti, professor J.T.Shermuxamedova, O‘zbekiston Respublikasi IIV akademiyasi xodimi, polkovnik Sh.R.Kabulovlar “Ta’lim muassasalarida korruptsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashishning ma‘naviy-ma‘rifiy asoslari” mavzusida professor-o‘qituvchilar va talabalar bilan jonli muloqot o‘tkazdi.
Mutaxassisilar korruptsiyaning mohiyati to‘g‘risidagi qarashlar, korruptsiyaning kelib chiqish sabablari va  mamalakatimizda korruptsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida ma‘lumotlar berildi.

Home > News > Prevention of corruption and spiritual and educational basis for combating corruption
February 7, 2019 in the Tashkent pediatric medical Institute held an event on the basis of letter No. 87-02-83 Ministry of higher and secondary special education of the Republic of Uzbekistan on the theme “Prevention of corruption and spiritual and educational basis of the fight against corruption”.
The event was attended by expert of the Women's Committee of the Republic of Uzbekistan, Professor Z. T. Shermukhamedov, fellow of the Academy of the Ministry of internal affairs of Uzbekistan Colonel R. S. Kabulov and held a meeting with students on the subject “Prevention of corruption and spiritual and educational framework for combating corruption”. Experts gave information to students about the views of the Genesis, essence and content of corruption, the ongoing reforms to combat corruption in the country.They answered all the students' questions.