O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 28.01.2019 yildagi 87-02-83-sonli xatiga binoan, 07.02.2019 yilda institutda “Ta‘lim muassasalarida korruptsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashishning ma‘naviy-ma‘rifiy asoslari” mavzusida uchrashuv-muloqot o‘tkazildi.
Uchrashuv-muloqotda O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi eksperti, professor J.T.Shermuxamedova, O‘zbekiston Respublikasi IIV akademiyasi xodimi, polkovnik Sh.R.Kabulovlar “Ta’lim muassasalarida korruptsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashishning ma‘naviy-ma‘rifiy asoslari” mavzusida professor-o‘qituvchilar va talabalar bilan jonli muloqot o‘tkazdi.
Mutaxassisilar korruptsiyaning mohiyati to‘g‘risidagi qarashlar, korruptsiyaning kelib chiqish sabablari va  mamalakatimizda korruptsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida ma‘lumotlar berildi.

Главная > Новости > Профилактика коррупции и духовно – просветительские основы по противодействию коррупции
7 февраля 2019 гоа в ТашПМИ проводилось мероприятие  на основании письма №87-02-83 Министерства высшего и средне – специального образования Республики Узбекистан по теме “Профилактика коррупции  и  духовно – просветительские основы борьбы против коррупции”.
На мероприятии участвовали эксперт Женского комитета Республики Узбекистан профессор Ж.Т.Шермухамедова, сотрудник академии МВД Республики Узбекистан полковник Ш.Р.Кабулов и проводили встречу со студентами  по теме “Профилактика коррупции  и  духовно – просветительские основы по противодействию  коррупции”.
Специалисты дали информацию студентам о  взглядах о генезисе, сути и содержанию, коррупции,  об осуществляемых реформах по противодействию коррупции в стране.Они ответили на все вопросы студентов.