Bosh sahifa > Yangiliklar > Toshkent pediatriya tibbiyt instituti (ToshPTI) Privoljye tadqiqot tibbiyot universiteti (PTTU) bilan qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishuv imzoladi
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti va Privoljyetadqiqot tibbiyot universiteti rahbarlari bakalavariat va klinik ordnatura yo’nalishlari bo’yicha qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishuv imzolashdi.
Hususan, 2019 yil 6-9 fevral kunlari Privoljyetadqiqot tibbiyot universiteti rektori N.N. Karyakin va o’quv ishlari bo’yicha prorektori, professor E.S. Bogomolova tarkibidagi delegatsiya Toshkent pediatriya tibbiyot institutiga tashrif buyurdi.
123
Tashrif doirasida, ushbu delegatsiyaning ToshPTI rektori, B.T. Daminov bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi. Unda institutlararo munosabatlarni yanada rivojlantirish va o’zaro manfaatli hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Uchrashuv yakunida yuqori malakali tibbiyot kadrlarini tayyorlash sohasida hamkorlik to’g’risida bitim imzolandi.
12345
Tomonlar bakalavriat va diplomdan keyingi ta’lim (klinik ordinatura) yo’nalishlari bo’yicha qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishib oldilar. Bundan tashqari, ushbu dastur bitiruvchilari ikki oliygohlari - ToshPTI va PTTU diplomlariga (double degree) ega bo’ladilar.
1234
Ushbu bitim Privoljye tadqiqot tibbiyot universiteti delegatsiyasining Toshkent pediatriya tibbiyot institutiga tashrifi doirasida ikki tibbiyot oliygohlari rektori tomonidan imzolandi.

Home > News > TashPMI and VRMU agreed to create a joint international program
Tashkent Pediatric Medical Institute and Volga Research Medical University have agreed to create a joint international program in the direction of undergraduate and clinical residency.
In particular, from 6 to 9 February 2019, a delegation from the Volga Research Medical University was visited by the rector N.N. Karyakin and Vice-Rector for Academic Affairs, Professor E.S. Bogomolova at the Tashkent Pediatric Medical Institute.
123
During the visit, the delegation met with the Rector of TashPMI, B.T. Daminov, where issues of deepening the further development of relations and mutually beneficial cooperation were discussed. As a result of the meeting, an agreement was reached on signing an agreement on cooperation in the field of training highly qualified medical personnel.
12345
Thus, the parties agreed to create a joint international program in the areas of undergraduate and postgraduate education (clinical residency). In addition, graduates of this program will be awarded double degree diplomas (double degree) - TashPMI and VRMU.
1234
The relevant agreement was signed by the rector of two medical universities during the visit of the delegation of the Volga Research Medical University to the Tashkent Pediatric Medical Institute.