Bosh sahifa > Yangiliklar > Toshkent pediatriya tibbiyt instituti (ToshPTI) Privoljye tadqiqot tibbiyot universiteti (PTTU) bilan qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishuv imzoladi
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti va Privoljyetadqiqot tibbiyot universiteti rahbarlari bakalavariat va klinik ordnatura yo’nalishlari bo’yicha qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishuv imzolashdi.
Hususan, 2019 yil 6-9 fevral kunlari Privoljyetadqiqot tibbiyot universiteti rektori N.N. Karyakin va o’quv ishlari bo’yicha prorektori, professor E.S. Bogomolova tarkibidagi delegatsiya Toshkent pediatriya tibbiyot institutiga tashrif buyurdi.
123
Tashrif doirasida, ushbu delegatsiyaning ToshPTI rektori, B.T. Daminov bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi. Unda institutlararo munosabatlarni yanada rivojlantirish va o’zaro manfaatli hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Uchrashuv yakunida yuqori malakali tibbiyot kadrlarini tayyorlash sohasida hamkorlik to’g’risida bitim imzolandi.
12345
Tomonlar bakalavriat va diplomdan keyingi ta’lim (klinik ordinatura) yo’nalishlari bo’yicha qo’shma halqaro dasturni yaratish to’g’risida kelishib oldilar. Bundan tashqari, ushbu dastur bitiruvchilari ikki oliygohlari - ToshPTI va PTTU diplomlariga (double degree) ega bo’ladilar.
1234
Ushbu bitim Privoljye tadqiqot tibbiyot universiteti delegatsiyasining Toshkent pediatriya tibbiyot institutiga tashrifi doirasida ikki tibbiyot oliygohlari rektori tomonidan imzolandi.

Главная > Новости > ТашПМИ и ПИМУ договорились о создании совместной международной программы
Ташкентский педиатрический медицинский институт и Приволжский исследовательский медицинский университет договорились о создании совместной международной программы по направлению бакалавриата и клинической ординатуры.
В частности, с 6 по 9 февраля 2019 года состоялся визит делегации Приволжского исследовательского медицинского университета в составе ректора Н.Н. Карякина и проректора по учебной работе, профессора Е.С. Богомоловой в Ташкентский педиатрический медицинский институт.
123
В ходе визита состоялась встреча делегации с ректором ТашПМИ, Б.Т. Даминовым, где были обсуждены вопросы углубления дальнейшего развития отношений и взаимовыгодного сотрудничества. В результате встречи было достигнуто соглашение о подписании договора о сотрудничестве в сфере подготовки высококвалифицированных медицинских кадров.
12345
Так, стороны договорились о создании совместной международной программы по направлениям бакалавриата и постдипломного образования (клинической ординатуры). Кроме того, выпускникам данной программы будут выданы дипломы двойного образца (double degree) - ТашПМИ и ПИМУ.
1234
Соответствующий договор подписали ректора двух медицинских вузов в рамках визита делегации Приволжского исследовательского медицинского университета в Ташкентский педиатрический медицинский институт.