2019 yil 20-22 fevral kunlari Pavia shahrida (Italiya) Pavia Universitetida Italiya, Germaniya va Polsha universitetlari hamkorligida O'zbekiston, Qozog'iston va Tojikiston oliy o'quv yurtlari vakillarining birinchi ishchi uchrashuvi bo’lib o’tdi. Tadbirda Toshkent pediatriya tibbiyot instituti vakillari sifatida ToshPTI Innovatsiya markazi direktori Ashirbaev Sh.P. va Xalqaro loyihalar va grantlarni, xorijda amaliyot o'tashni muvofiqlashtirish, bo'limi boshlig'i, Saidxodjaeva S.N. ishtirok etdilar.
ital11
Ushbu uchrashuv Yevropa Ittifoqi tomonidan moliyalashtirilgan "Markaziy Osiyoda diplomdan keyingi tibbiy ta’limni modernizatsiyalash namunasi sifatida bolalarni parvarish qilish tizimini takomillashtirish" 598399-EPP-1-2018-1- IT-EPPKA2-CBHE-JP deb nomlangan Erasmus Plus CHILDCA ning yangi ta'lim loyihasini amalga oshirishga bag'ishlangan edi.
ital3
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti ushbu loyihaning hamkori hisoblanadi. Loyihaning maqsadi Markaziy Osiyoda bolalarni parvarish qilishni boshqarish, pediatriya, jarrohlik va neyropsixiatriya sohasida shifokorlar bilimi va malakasini oshirish, diplomdan keyingi ta’limni modernizatsiya qilish, professionalizatsiya va xalqarolashtirishni qo’llab-quvvatlashdan iborat. Bu Markaziy Osiyo mamlakatlarida nafaqat pediatriya, balki tibbiyotning boshqa sohalarida ham diplomdan keyingi ta’limni tashkil etishni barqaror va uzoq muddatli takomillashtirish uchun tizimli loyiha bo’lishi uchun texnik-iqtisodiy asos sifatida tashkil etilgan qo’shma loyihadir.
ital1
Loyiha chaqaloqlarni va bolalarni davolashning zamonaviy usullarini o'qitishning yangilangan yondashuvi hisobiga bolalarni parvarish qilishning muhimligini ta'kidlaydi.
Loyiha natijasida Evropa ittifoqi mamlakatlarida qabul qilingan bolalarni kompleks parvarish qilishga bag’ishlangan strategiyalar va ularda belgilangan natijalarga erishishga qaratilgan yangi o’quv rejalar va ta’lim strategiyalari ishlab chiqiladi.
ital4
Ushbu dastur ingliz tilini yaxshi biladigan hamkor universitetlarning o’qituvchilari, talabalari va xodimlari uchun Yevropa komissiyasi grantini olish imkoniyatini beradi.

Home > News > Employees of Tashkent Pediatric Medical Institute took part in a working meeting of representatives of international universities in Italy
From February 20-22, 2019 in Pavia (Italy), at the University of Pavia, the first working meeting of representatives of the Universities of Uzbekistan, Kazakhstan and Tajikistan was held in collaboration with universities of Italy, Germany and Poland. At this event, the Tashkent Pediatric Medical Institute was represented by the director of the Innovation Center of Tashkent Pediatric Medical Institute Ashirbaev Sh.P. and the head of the department for the coordination of international projects and grants, internships abroad Saidhodzhaeva S.N.
ital11
This meeting was devoted to the implementation of the new educational project Erasmus Plus CHILDCA: “Improving the childcare training system as a model for the modernization of postgraduate medical education in Central Asia” 598399-EPP-1-2018-1- IT-EPPKA2-CBHE-JP, funded by European Union.
ital3
Tashkent Pediatric Medical Institute is a partner of this project whose goal is to support the modernization, professionalization and internationalization of postgraduate education in the field of childcare management in Central Asia (CA), the exchange of knowledge in the field and the training of doctors in the field of pediatrics, surgery and neuropsychiatry in children. This is a joint project organized as a feasibility study to become a structural project for sustainable and long-term improvement in the organization of postgraduate medical education in the Central Asian countries, not only in pediatrics, but also in other areas of medicine.
ital1
The project will emphasize the importance of childcare, thanks to an updated approach to teaching modern methods of treatment of newborns and children.
The results of the project will be new curricula and new educational strategies dedicated to comprehensive child care agreed with those adopted in the European Union and aimed at achieving the same results.
ital4
This program provides the opportunity to receive a grant from the European Commission for teachers, students and employees of partner universities who are fluent in English.