2019 yil 29 mart kuni ToshPTIda Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 10.01.2019 yildagi  87-03-132-sonli xatiga muvofiq, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti asarlari, Oliy Majlisga Murojaatnomasi, Oliy Majlis Sessiyalari materiallari, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Qarorlarining mazmun-mohiyati tanishtirib borish  bo’yicha ma’rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti “Mehnat huquqi” kafedrasi o’qituvchisi M.Karimjonov, Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor M.A.Axmedova,  Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo’limi boshlig’i A.K.Xudayberdiev, 2-pediatriya fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari M.M.Alimova, O’zbekiston yoshlar ittifoqi BT faollari va 200 nafar talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Muhammadamin Karimjonov kun tartibidagi mavzu bo’yicha professor-o’qituvchilar va talaba-yoshlarga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlarning mazmun-mohiyati bilan yaqindan tanishtirdi.

Главная > Новости > «Развитие правовой культуры»
29 марта 2019 года организована встреча в соответствии письма Министерства высшего и средне-специального образования  №87-03-132 по ознакомлению студентов сущности и содержания произведений Президента, Послание Президента к Олий Мажлису Республики Узбекистан, решений Кабинета Министров.
На мероприятии участвовали старший преподаватель кафедры «Трудовое право»Ташкентского государственного юридического университета М.Каримжанов, Проректор по работе с молодёжью М.Ахмедова, заведующий отделом по работе с молодёжью и маънавият-маърифат А.Худайбердиев, зам.декан по работе с молодёжью 2-педиатрического факультета М.Алимова, активисты Союза молодёжи и 200 студентов.