2019 yil 29 mart kuni ToshPTIda Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 10.01.2019 yildagi  87-03-132-sonli xatiga muvofiq, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti asarlari, Oliy Majlisga Murojaatnomasi, Oliy Majlis Sessiyalari materiallari, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Qarorlarining mazmun-mohiyati tanishtirib borish  bo’yicha ma’rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti “Mehnat huquqi” kafedrasi o’qituvchisi M.Karimjonov, Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor M.A.Axmedova,  Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo’limi boshlig’i A.K.Xudayberdiev, 2-pediatriya fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari M.M.Alimova, O’zbekiston yoshlar ittifoqi BT faollari va 200 nafar talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Muhammadamin Karimjonov kun tartibidagi mavzu bo’yicha professor-o’qituvchilar va talaba-yoshlarga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlarning mazmun-mohiyati bilan yaqindan tanishtirdi.

Home > News > "Development of legal culture"
March 29, 2019 organized a meeting in accordance with the letter of the Ministry of higher and secondary special education №87-03-132 to familiarize students with the essence and content of the works of the President, the Message of the President to the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, decisions of the Cabinet of Ministers.
The event was attended by senior lecturer in Labour law at Tashkent state University M. Karimjanov, Pro-Rector on work with youth M.Akhmedova, head of Department on work with the youth and manaviyat-marifat A.Khudaiberdiev, Deputy Dean on work with youth 2 faculty of Pediatrics, M.Alimova, the activists of the youth Union and 200 students.
M. Karimjanov acquainted students with the essence and content of the ongoing legal reforms in the country.