Bosh sahifa > Yangiliklar > 2019 yil 16 aprel kuni ToshPTI innovatsion markazida JICA vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2019 yil 16 aprel kuni ToshPTI innovatsiya markazida Yaponiya Xalqaro Hamkorlik Agentligi (JICA)ning volontyorlik dasturi bo’yicha koordinatorlari – Odilxon Hasanov va Kamidate Bunsei bilan uchrashuv o’tkazildi. Ushbu uchrashuvda “JICA”ning volontyori, yuqori malakali injener va axborot texnologiyalari bo’yicha mutaxassis – janob Mori Yasuyukining ToshPTI innovatsiya markazida volontyorlik faoliyatini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi.
jica3
Innovatsiya markaziga volontyor haqida qisqacha ma’lumot berildi, shuningdek volontyorning batafsil ma’lumotlari keltirilgan rezyumesi taqdim etildi. Tomonlar o’zaro manfaatdorliklarini bildirdilar, qiziqtirgan savollariga javob oldilar. Uchrashuvda innovatsiya markazi va volontyor janob Mori Yasuyuki o’rtasida bevosita uchrashuv tashkillashtirish muhimligi ta’kidlab o’tildi.

Главная > Новости > 16 апреля 2019 года в Инновационном центре ТашПМИ прошла встреча с представителями JICA
16 апреля 2019 года в инновационном центре ТашПМИ прошла встреча Инновационного Центра   с координаторами по программе волонтеров Японского Агентства Международного Сотрудничества (JICA) - Одилхоном Хасановым и Камидатэ Бунсэи. На встрече были обсуждены вопросы по организации деятельности нового волонтера JICA, высококвалифицированного инженера и специалиста в области ИТ – господина Мори Ясуюки в инновационном центре ТашПМИ.
0cc872fb65cfe44ba2044849edeb7d7c_980_0_0 (Копировать)
Представители инновационного центра были вкратце проинформированы о волонтере, а также получили резюме волонтера с подробными данными. Стороны заявили свою заинтересованность в двустороннем сотрудничестве, получили ответы на интересующие их вопросы, отметили, что необходима организация непосредственного диалога инновационного центра с волонтером -господином Мори Ясуюки.
1afd5d344b627729f18f8386d99d638f_980_0_0 (Копировать)
По соглашению, волонтер JICA – господин Мори Ясуюки начнет свою деятельность в инновационном центре ТашПМИ 6 мая 2019 года.