Bosh sahifa > Yangiliklar > 2019 yil 16 aprel kuni ToshPTI innovatsion markazida JICA vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2019 yil 16 aprel kuni ToshPTI innovatsiya markazida Yaponiya Xalqaro Hamkorlik Agentligi (JICA)ning volontyorlik dasturi bo’yicha koordinatorlari – Odilxon Hasanov va Kamidate Bunsei bilan uchrashuv o’tkazildi. Ushbu uchrashuvda “JICA”ning volontyori, yuqori malakali injener va axborot texnologiyalari bo’yicha mutaxassis – janob Mori Yasuyukining ToshPTI innovatsiya markazida volontyorlik faoliyatini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi.
jica3
Innovatsiya markaziga volontyor haqida qisqacha ma’lumot berildi, shuningdek volontyorning batafsil ma’lumotlari keltirilgan rezyumesi taqdim etildi. Tomonlar o’zaro manfaatdorliklarini bildirdilar, qiziqtirgan savollariga javob oldilar. Uchrashuvda innovatsiya markazi va volontyor janob Mori Yasuyuki o’rtasida bevosita uchrashuv tashkillashtirish muhimligi ta’kidlab o’tildi.

On April 16th of 2019 the innovational center of TashPMI met volunteer program coordinators of JICA – Odilhon Khasanov and Kamidate Bunsei. In the meeting the coordinators and the innovational center residents discussed about getting the JICA’s new volunteer, high-qualified engineer and IT-specialist Mr. Mori Yasuyuki to establish volunteer activity in the innovational center of TashPMI.
The innovational center’s members were informed about the volunteer in brief. In addition, the volunteer’s resume with precise data was introduced. Both sides expressed their interests in cooperation with each other. As well, they got answers for their questions. It was claimed that a direct dialogue between the innovational center and the volunteer Mr. Mori Yasuyuki must be arranged.
According to the agreement, the volunteer of JICA – Mr. Mr. Mori Yasuyuki starts his volunteer working in the innovational center of TashPMI on May 6th in2019.