Bosh sahifa > Yangiliklar > ToshPTI rektori o’zi tahsil olgan maktabga kitoblar sovg’a qildi
Joriy yilning 19 mart kuni O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoev rahbarligida o’tkazilgan videoselektor majlisida yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ularning bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazish, kitobhonlik targ’ibotiga oid masalalar tahlil qilingan edi. Majlisda davlatimiz rahbari “…har bir rahbar shahsiy kutubhonasidan o’zi ta’lim olgan maktab kutubhonasiga kitoblar sovg’a qilsa, bu ajoyib tashabbus sifatida kitobhonlikni rivojlantirish bilan birga farzandlarimiz tarbiyasida o’zining ijobiy samarasini beradi”, deya ta’kidlagan edi.
Bugun Prezidentimizning ushbu tashabbusi boshqa qator sohalar kabi Toshkent pediatriya tibbiyot instituti rahbariyati tomonidan ham qo’llab-quvvatlanmoqda.
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti rektori, Toshkent shahar Halq deputatlari Kengashi deputati Botir Daminov Toshkent shahrining Olmazor tumanida joylashgan №249-sonli maktabga o’z shahsiy kutubhonasidan kitoblar to’plamini sovg’a qildi.
OTM rahbarining vakillari Nosirov A.A. va Abidov H.A. lar maktabga joriy yilning 25 aprel kuni tashrif buyurdi. Tashrif vaqtida ular maktab o’quvchilariga bir qator badiiy asarlar kitoblar to’plamini, jumladan, O’zbekiston halk shoiri Abdulla Qodiriy asarlari majmuasini ham topshirdilar.
Darhaqiqat, rahbarlik lavozimidagi shahslarning bunday tashabbuslari yoshlar va maktab o’qituvchilarining yanada teran bilim olishlari uchun, tafakkur miqyoslarining kengayishida alohida o’rin tutadi.

Home > News > TashPMI rector presented books to the school where he studied
On March 19, 2019, at a video conference, under the leadership of President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, issues of enhancing the spirituality of young people, their leisure time and promoting reading were analyzed. At the meeting, the head of state expressed his opinion on this matter: “If every manager presents books from his personal library to the school library where he received an education, then this will be a good start for developing reading, which will have a positive impact on the upbringing of our children. .
Today, this initiative of the President of the Republic of Uzbekistan, as well as in other areas, is also supported by the leadership of the Tashkent Pediatric Medical Institute.
The rector of the Tashkent Pediatric Medical Institute, a deputy of the Tashkent City Council of Deputies, Botir Daminov, presented a collection of books from the personal library to school No. 249 located in Olmazar district of the Tashkent city.
Presenters of the head of the university A. Nosirov and Abidov Kh.A. visited the school on April 25 of the current year. During the visit, they handed over to the school students several collections of books on fiction, including a collection of works by the national poet of Uzbekistan, Abdullah Kodiriy.
Indeed, such initiatives of our administrators have a special influence on acquiring knowledge and broadening of outlook of our schoolchildren and young generation.