Bosh sahifa > Yangiliklar > ToshPTI rektori o’zi tahsil olgan maktabga kitoblar sovg’a qildi
Joriy yilning 19 mart kuni O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoev rahbarligida o’tkazilgan videoselektor majlisida yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ularning bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazish, kitobhonlik targ’ibotiga oid masalalar tahlil qilingan edi. Majlisda davlatimiz rahbari “…har bir rahbar shahsiy kutubhonasidan o’zi ta’lim olgan maktab kutubhonasiga kitoblar sovg’a qilsa, bu ajoyib tashabbus sifatida kitobhonlikni rivojlantirish bilan birga farzandlarimiz tarbiyasida o’zining ijobiy samarasini beradi”, deya ta’kidlagan edi.
Bugun Prezidentimizning ushbu tashabbusi boshqa qator sohalar kabi Toshkent pediatriya tibbiyot instituti rahbariyati tomonidan ham qo’llab-quvvatlanmoqda.
Toshkent pediatriya tibbiyot instituti rektori, Toshkent shahar Halq deputatlari Kengashi deputati Botir Daminov Toshkent shahrining Olmazor tumanida joylashgan №249-sonli maktabga o’z shahsiy kutubhonasidan kitoblar to’plamini sovg’a qildi.
OTM rahbarining vakillari Nosirov A.A. va Abidov H.A. lar maktabga joriy yilning 25 aprel kuni tashrif buyurdi. Tashrif vaqtida ular maktab o’quvchilariga bir qator badiiy asarlar kitoblar to’plamini, jumladan, O’zbekiston halk shoiri Abdulla Qodiriy asarlari majmuasini ham topshirdilar.
Darhaqiqat, rahbarlik lavozimidagi shahslarning bunday tashabbuslari yoshlar va maktab o’qituvchilarining yanada teran bilim olishlari uchun, tafakkur miqyoslarining kengayishida alohida o’rin tutadi.

Главная > Новости > Ректор ТашПМИ подарил книги школе, в которой обучался
19 марта 2019 года на видео – конференции, под руководством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, были проанализированы вопросы повышения духовности молодежи, ее досуга и пропаганды чтения. На встрече глава нашего государства выразил свое мнение по этому поводу: «Если каждый руководитель, подарит книги из своей личной библиотеки в школьную библиотеку, где он получил образование, то это будет хорошим началом для развития чтения, что окажет положительное влияние на воспитание наших детей».
Сегодня эта инициатива Президента Республики Узбекистан, также, как и в других сферах, поддерживается и руководством Ташкентского педиатрического медицинского института.
Ректор Ташкентского педиатрического медицинского института, депутат Ташкентского городского Совета депутатов Ботир Даминов подарил коллекцию книг из личной библиотеки школе №249, расположенной в Олмазарском районе города Ташкент.
Представители руководителя ВУЗа в лице Носирова А.А. и Абидова Х.А. посетили школу 25 апреля текущего года. В ходе визита они передали ученикам школы несколько коллекции книг по художественной литературе, в том числе и сборник произведений народного поэта Узбекистана Абдуллы Кодирий.
Действительно, такие инициативы руководителей оказывают большое влияние на получение знаний и расширение кругозора школьников и молодежи.