Talabalar yozgi amaliyoti davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusning mazmun-mohiyati yuzasidan targ’ibot ishlarini olib bormoqda.
Jumladan; 2019 yil 18-19 iyun kunlari 405-406 guruh talabalari Toshkent shahridagi Ekoparkda “Men tamakisiz muhitni tanlayman” nomli aktsiyada ishtirok etdi. Aktsiya doirasida chekishning salbiy oqibatlari to‘g‘risida rasmlar namoyish qilindi va  405-guruh talabasi Abruev Bekzodning rassomlik ishlari ko‘rgazmasi havola etildi.
20 iyun kuni 405-406 guruh talabalari Toshkent shahridagi 30-sonli “Mehribonlik uyi”da “Sog‘lom hayot” nomli targ‘ibot tadbirini o‘tkazdi. Tadbirda tarbiyalanuvchilarga shifokorlik sohasini tanlash uchun nimalar qilish kerakligi haqida oddiy tilda o‘yinlar orqali tushunchalar berishdi hamda ularni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazishdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Ortiqboeva Dildora Yunusobod tumanidagi 596-maktabgacha ta‘lim muassasasida bolalarga kitob o‘qish va uning insonga qanchalik foydali ekanligi, ertak kitoblarini mutolaa qilish bolalarning dunyoqarashini kengaytirishi haqida so‘zlab berdi. O‘zbek xalqining avloddan-avlodga o‘tib kelayotgan ertaklari, maqollari haqida so‘zlab berdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Abdug‘anieva Saida Toshkent viloyati Quyi Chirchiq tumani 4-sonli umumtalim maktabi 4-sinf o‘quvchilari va “Gul” mahallasida 9-10 yoshli bolalar o‘rtasida shaxmat musobaqasini tashkil etdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Eshkulov Davron Jizzax viloyati G‘allaorol tumanidagi Guliston qishloq-xo‘jalik kasb-hunar kolleji o‘quvchilari o‘rtasida kompyuter texnologiyalari va internetdan samarali foydalanishning ahamiyati, kompyuter texnologiyalarining yangi dasturlari to‘g‘risida ma‘lumotlar berdi.
21 iyun kuni 2 kurs talabasi Muxtorova Olima Jizzax viloyati G‘allaorol tumanidagi 33-sonli maktabgacha ta‘lim muassasasi tarbiyalanuvchilari o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish hamda bolalar jismoniy chiniqtirish mashg‘ulotlari tashkil etdi.
21 iyun kuni 105-gurux talabasi Pulatova Ozoda Qashqadaryo viloyati Kitob tumani Suv saroyida 5-10 yoshli bolalar o‘rtasida jismoniy chiniqtirish va sport musobaqalari o‘tkazdi.
21 iyun kuni 416-guruh talabalari Olimjonov Kamoliddin, Turakulova Soxibjamol  417-guruh talabalari Kosimov Otabek, Turakulova Anora, Kamalova Azizalar tomonidan ish faoliyati samaradorligini oshirish maqsadida sport mashg‘ulotlari o‘tkazishdi.

Home > News > The students of TashPMI for a summer practice!
Students of 1-5 courses of the Tashkent pediatric faculty began summer practice at permanent places of residence in rural medical centers, polyclinics and preventive institutions on June 17, 2019.
In summer practice, students conduct explanatory work on the essence and content of 5 initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan.
In particular, on June 18-19, 2019 students of 405-406 groups in the Tashkent Ecopark participated in the action on the topic "I choose a profitable environment". The action was held art exhibition student of 405 group Abreeva of Bekzod and negative consequences of Smoking.
On June 20, 2019 students of 405-406 groups carried out propaganda work in the "Houses of mercy" on the theme "Healthy lifestyle". At the event, students conducted a medical examination of children and explained through the game what to do to choose a doctor's profession.
June 20, a student of 101 group Artykbaeva Dildora held an event in 596 school about the benefits of knightstone for humans and as t is expanding the horizons of children, reading fairy tales and Proverbs. Artykbaeva Dildora told about the Uzbek folk tales, Proverbs.
On June 20, the student of 101 group Abduganieva Saida organized a chess competition among pupils of №4 secondary school and between children of 9-10 years of mahalla "Gul" of Kuyi-Chirchik district.
Student 101 group Eshkulov Davron June 20 held an event for students of Gulistan agricultural, professional College of the Gallaaral district of Jizzakh region and gave information about new programs, computer technology and the importance of effective use of the Internet.
2nd year student Оlima Mukhtarova on June 21 organized a recreational activity and to promote knightstone for pupils of kindergartens №33 Kalarashskogo district of Jizzak region.
June 21 student 105 group Pulatova Ozoda organized sports competitions among children 5-10 years of age in the sports complex Kitab district of Kashkadarya region.
21 Jun students 416-417 group of Olimjonov Kamoliddin, Turakulova Sohibjamol, Otabek Kasimov, Turakulovа Anara, Aziz Kamalov held a sporting event with the aim of increasing the efficiency of work.
Students continue to hold meetings, round tables on five initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan...