Talabalar yozgi amaliyoti davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusning mazmun-mohiyati yuzasidan targ’ibot ishlarini olib bormoqda.
Jumladan; 2019 yil 18-19 iyun kunlari 405-406 guruh talabalari Toshkent shahridagi Ekoparkda “Men tamakisiz muhitni tanlayman” nomli aktsiyada ishtirok etdi. Aktsiya doirasida chekishning salbiy oqibatlari to‘g‘risida rasmlar namoyish qilindi va  405-guruh talabasi Abruev Bekzodning rassomlik ishlari ko‘rgazmasi havola etildi.
20 iyun kuni 405-406 guruh talabalari Toshkent shahridagi 30-sonli “Mehribonlik uyi”da “Sog‘lom hayot” nomli targ‘ibot tadbirini o‘tkazdi. Tadbirda tarbiyalanuvchilarga shifokorlik sohasini tanlash uchun nimalar qilish kerakligi haqida oddiy tilda o‘yinlar orqali tushunchalar berishdi hamda ularni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazishdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Ortiqboeva Dildora Yunusobod tumanidagi 596-maktabgacha ta‘lim muassasasida bolalarga kitob o‘qish va uning insonga qanchalik foydali ekanligi, ertak kitoblarini mutolaa qilish bolalarning dunyoqarashini kengaytirishi haqida so‘zlab berdi. O‘zbek xalqining avloddan-avlodga o‘tib kelayotgan ertaklari, maqollari haqida so‘zlab berdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Abdug‘anieva Saida Toshkent viloyati Quyi Chirchiq tumani 4-sonli umumtalim maktabi 4-sinf o‘quvchilari va “Gul” mahallasida 9-10 yoshli bolalar o‘rtasida shaxmat musobaqasini tashkil etdi.
20 iyun kuni 101-guruh talabasi Eshkulov Davron Jizzax viloyati G‘allaorol tumanidagi Guliston qishloq-xo‘jalik kasb-hunar kolleji o‘quvchilari o‘rtasida kompyuter texnologiyalari va internetdan samarali foydalanishning ahamiyati, kompyuter texnologiyalarining yangi dasturlari to‘g‘risida ma‘lumotlar berdi.
21 iyun kuni 2 kurs talabasi Muxtorova Olima Jizzax viloyati G‘allaorol tumanidagi 33-sonli maktabgacha ta‘lim muassasasi tarbiyalanuvchilari o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish hamda bolalar jismoniy chiniqtirish mashg‘ulotlari tashkil etdi.
21 iyun kuni 105-gurux talabasi Pulatova Ozoda Qashqadaryo viloyati Kitob tumani Suv saroyida 5-10 yoshli bolalar o‘rtasida jismoniy chiniqtirish va sport musobaqalari o‘tkazdi.
21 iyun kuni 416-guruh talabalari Olimjonov Kamoliddin, Turakulova Soxibjamol  417-guruh talabalari Kosimov Otabek, Turakulova Anora, Kamalova Azizalar tomonidan ish faoliyati samaradorligini oshirish maqsadida sport mashg‘ulotlari o‘tkazishdi.

Главная > Новости > Студенты ТашПМИ на летней практике!
Студенты 1-5 курсов Ташкентского педиатрического факультета начали летную практику на постоянных местах проживания в сельских врачебних пунктах, поликлиниках и на профилактических учреждениях с 17 июня 2019 года.
На летней практике студенты ведут разъяснительные работы по сути и содержанию 5 ти инициатив Президента Республики Узбекистан.
В частности, 18-19 июня 2019 года студенты 405-406 групп в Экопарке Ташкента участвовали в акции по теме «Я выбираю безтабачную среду». В акции была проведена художественная выставка студента 405 группы Абруева Бекзода и по негативным последствиям табакокурения.
20 июня 2019 года студенты 405-406 групп проводили агитационные работы в «Домах милосердия» по теме «Здоровый образ жизни». На мероприятие студенты проводили медосмотр детей и объяснили через игры что нужно делать, чтобы выбирать профессию врача.
20 июня студентка 101 группы  Ортикбоева Дилдора провела мероприятие  в 596 школе, о пользе книгочтения для человека и как расширяет т кругозор детей, чтение сказок и пословиц. Ортикбоева Дилдора рассказала ещё, об узбекских народных сказках, пословицах.
20 июня студентка 101 группы Абдуганиева Саида организовала соревнование по шахматам среди учеников №4 общеобразовательной школы  и между детьми 9-10 лет махаллы «Гул» Куйи-Чирчикского района.
Студент 101 группы Эшкулов Даврон 20 июня провел мероприятие для учеников Гулистанского сельско-хозяйственного, профессионального колледжа Галлааралского района Джиззакской области и дал информацию о новых программах, компьютерных технологиях и о значение эффективного использования интернета.
Студентка 2 курса Мухторова Олима 21 июня организовала оздоровительное занятие а также по пропаганде книгочтения для воспитанников дошкольного учреждения №33 Галлааралского района Джиззакской области.
21 июня студентка 105 группы Пулатова Озода организовала спортивные оздоровительные соревнования среди детей 5-10 летнего возраста в в спортивном комплексе Китабского района Кашкадарьинской области.
21 июня студенты 416-417 группы Олимжонов Камолиддин, Туракулова Сохибжамол, Косимов Отабек, Туракулова Анора, Камалова Азиза проводили спортивные мероприятия с целью повышения эффективности трудовой деятельности.
Студенты продолжают проведение встреч, круглых столов по пяти инициативам Президента Республики Узбекистан...