Bosh sahifa > Yangiliklar > Test natijalari bo’yicha appelyatsiya berish tartibi
Qonunchilikka ko’ra (http://lex.uz/docs/3646570), test sinovlari natijasidan norozi bo’lgan abiturientlar 21 avgustdan 30 avgustgacha (belgilangan ish vaqtiga muvofiq) bo’lgan muddatda apellyaciya komissiyasiga yozma yoki elektron shaklda apellyaciya shikoyatini berish huquqiga ega.
Shundan so’ng abiturientga habarnoma yuborilishi, bunda u habarnomada belgilangan kunda pasporti va abiturient ruhsatnomasi bilan kelishi shart.
Shikoyat apellyaciya komissiyasi tomonidan abiturient ishtirokida, uning yozma javoblari asosida ko’rib chiqiladi.
Abiturientga javoblar varaqasi nushasi, test topshiriqlari noto’g’ri bajarilgan javoblar ro’jhati hamda test sinovlarida berilgan test topshiriqlari kitobi beriladi.
Taqdim etilgan hujjatlar asosida abiturient har bir noto’g’ri test topshirig’iga javoblarini yozma ravishda bayon qiladi.
Komissiya apellyaciya shikoyatini qanoatlantirish yoki qanoatlantirishni rad etish to’g’risida qaror qabul qiladi hamda abiturient murojaat qilganda unga ushbu qarordan ko’chirma.

According to the law (http://lex.uz/docs/3646570), applicants who are dissatisfied with the results of the tests are entitled to file a complaint in writing or electronic form to the Appeals Commission within the period from August 21 to August 30 (according to the appointed time).
Thereafter, the applicant must be sent a notification with the passport and permission of the applicant on the date specified in the notification.
The complaint is considered by the Appeals Commission in the presence of the applicant based on his / her written responses.
The entrant will be provided with a copy of the answer sheet, a list of the answers to which the test assignments have been erroneous, and the test booklet given during the test.
Based on the submitted documents, the entrant will provide in writing a response to each wrong test task.
The Commission decides to approve or reject the appeal, and if the applicant applies, a copy of that decision.