Bosh sahifa > Yangiliklar > Test natijalari bo’yicha appelyatsiya berish tartibi
Qonunchilikka ko’ra (http://lex.uz/docs/3646570), test sinovlari natijasidan norozi bo’lgan abiturientlar 21 avgustdan 30 avgustgacha (belgilangan ish vaqtiga muvofiq) bo’lgan muddatda apellyaciya komissiyasiga yozma yoki elektron shaklda apellyaciya shikoyatini berish huquqiga ega.
Shundan so’ng abiturientga habarnoma yuborilishi, bunda u habarnomada belgilangan kunda pasporti va abiturient ruhsatnomasi bilan kelishi shart.
Shikoyat apellyaciya komissiyasi tomonidan abiturient ishtirokida, uning yozma javoblari asosida ko’rib chiqiladi.
Abiturientga javoblar varaqasi nushasi, test topshiriqlari noto’g’ri bajarilgan javoblar ro’jhati hamda test sinovlarida berilgan test topshiriqlari kitobi beriladi.
Taqdim etilgan hujjatlar asosida abiturient har bir noto’g’ri test topshirig’iga javoblarini yozma ravishda bayon qiladi.
Komissiya apellyaciya shikoyatini qanoatlantirish yoki qanoatlantirishni rad etish to’g’risida qaror qabul qiladi hamda abiturient murojaat qilganda unga ushbu qarordan ko’chirma.

Главная > Новости > Порядок подачи аппеляции по итогам результатов тестовых испытаний
Согласно закона (http://lex.uz/docs/3646570), заявители, которые не удовлетворены результатами испытаний, имеют право подать жалобу в письменной или электронной форме в Апелляционную комиссию в период с 21 августа по 30 августа (в соответствии с назначенным временем).
После этого заявителю необходимо отправить уведомление с паспортом и разрешением заявителя на дату, указанную в уведомлении.
Жалоба рассматривается Апелляционной комиссией в присутствии заявителя на основании его / ее письменных ответов.
Участнику будет предоставлена ​​копия листа с ответами, список ответов, по которым тестовые задания были ошибочными, и тестовая брошюра, предоставленная во время теста.
На основании представленных документов участник письменно предоставит ответ на каждое неправильное тестовое задание.
Комиссия решает одобрить или отклонить апелляцию, и, если заявитель подает заявку, копию этого решения.