O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi PF-4947-son Farmoni bilan tasdiqlangan “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasiga muvofiq “Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi”ning 279-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida, shu yilning mart-dekabr oylari davomida yoshlarning davlat hokimiyati organlari rahbarlari bilan ijtimoiy tarmoqlarda to‘g‘ridan-to‘g‘ri uzatiladigan ochiq muloqotlar tashkil etiladi.
Dastlabki muloqot 2017 yilning 31 mart kuni soat 15.00 da Toshkent shahridagi “Zarafshon” saroyida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Ochiq muloqot mavzusi:
Yoshlarda tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirishga ko‘maklashish hamda ularni tadbirkorlik faoliyatiga jalb etish.
Uchrashuvda ishtirok etadigan vazirlik va idoralar:
– O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki;
– O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi;
– O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi;
– Tijorat banklari.
Sizda davlat hokimiyati organlari rahbarlariga sohaga doir savol, taklif yoxud yechimini kutayotgan muammolaringiz bormi? Unda marhamat!
Ochiq muloqotlar ijtimoiy tarmoqlarda to‘g‘ridan-to‘g‘ri, shuningdek, “Mening yurtim” telekanali tomonidan to‘liq videotasvirga olinib efirga uzatiladi.

Главная > Новости > Добро пожаловать на открытую беседу!
Согласно ПП-4947 "5 основных направлений Стратегия Развития" была утверждена программа года "Диалог с народом и интересы человека", где основными действиями являются открытые беседы и встречи должностых лиц с народом. В 279-пункте отдельно говорится о молодежной политике,поэтому с марта по декабрь состоятся беседы с руководителями различных отраслей с молодежью в социальных сетях.
Первая встреча состоится 31 марта 2017 года в 15-00 в "Зарафшане".
Тема беседы: Развитие предпринимательских навыков и способностей и поддержка молодых предпринимателей.
Участники министерств и ведомств:
- ЦБ Республики Узбекистан
- ГНИ Республики Узбекистан
- Торгово-промышленная палата Республики Узбекистан
- Коммерческие банки
Если у Вас имеются какие-либо вопросы, предложения или нерешенные проблемы,то добро пожаловать на открытую встречу!