Bosh sahifa > Yangiliklar > “Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin”!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 28 fevraldagi “2017 yilgi Navro‘z umumxalq bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish to‘g‘risida”gi PQ-2801-sonli qarori hamda O‘zbekiston Respublikasi  Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2017 yil 3 martdagi 119-sonli buyrug‘ida belgilangan vazifalar bo‘yicha 24 mart kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot instiutida “Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin” shiori ostida bayram tadbiri tashkil etildi.
Institut rektori B.T.Daminov, professor E.A.Tursunov, professor Sh.M.Axmedov va dostent M.F.Fayzievalar institut jamoasini “Navro‘z” bayrami bilan samimiy qutlashdi. Tadbirda institut jamoasiga bayram dasturxoni va milliy taom osh  tortiq qilindi.
Tadbirda estrada xonandalari S.Hamraqulov, K.Gafurdjanov, U.Shamsievlar va boshqa yosh ashulachilar tomonidan kuy-qo‘shiqlar ijro etildi.

На основании решении Президента Республики Узбекистан №2801 от 28 февраля 2017 года «О подготовке всенародно праздника Навруз», и проведении приказа Министерство высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан «119 от 3 марта 2017 года, 24 марта в ТашПМИ было проведено праздничное мероприятие под названием  «Хар кунимиз Навруз бўлсин».
Ректор института Б.Т.Даминов, профессор Э.А.Турсунов, профессор Ш.М.Ахмедов и доцент М.Ф.Файзиева поздравили коллектив института с праздником. На празднике был организованы праздничный стол и национальное блюда плов.
На мероприятии  выступила со своими музыкальными номерами эстрадные артисты С.Хамракулов, К.Гафурджанов, У.Шамсиев и другие.