ToshPTIda 2017 yil 24 noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 2017 yil 31 oktyabrdagi 87-02-3379-sonli xatiga binoan, “Giyohvandlik moddalari va unga qarshi kurashish chora-tadbirlarini yanada kuchaytirish to‘grisida”gi mavzuda ma‘rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Narkotik moddalarni nazorat qilish milliy markazi mas‘ul xodimi B.G.Ro‘zimurodov, Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligi mas‘ul xodimi X.X.Eshov, Toshkent shahar Narkologiya dispanseri vrach-narkologi Yu.I.Allanazarovalar ma‘ruza va taqdimotlari bilan ishtirok etdi.
Tadbir davomida talabalar bergan savollarga mutaxassislar tomonidan hayotiy misollar asosida javoblar berib o’tildi. Tadbir so‘nggida “Qabohat” nomli videofilm namoyish etildi.

Главная > Новости > “Борьба с наркоманией”
Во исполнение  письма Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 87-02-3379 от 31 октября 2017 года, 24 ноября 2017 года в ТашПМИ было организовано мероприятие на тему “Усиление мер по борьбе с  наркотическими веществами”.
В  мероприятии приняли участие и выступили с докладами:  ответственные сотрудник Национального Центра контроля наркотических веществ при Кабинете Министров Республики Узбекистан Рузимурадов Б.Г., ответственный сотрудник Минвуза Республики Узбекистан Эшов Х.Х., врач-нарколог наркологического центра города Ташкента Алланазарова Ю.И.
Выступающие  привели много примеров из реальной практики и ответили на многочисленные вопросы студентов. В заключении был продемонстрирован документальный фильм “Кабохат”.