Bosh sahifa > Yangiliklar > 2018 yil «Faol tadbirkorlik, innovatsiyon g’oyalar va texnologiyalarni qo’llab-quvvatlash yili» deb e’lon qilindi!
Prezident SH.Mirziyoyev
Prezident 2018 yilni «Faol tadbirkorlik, innovatsiyon g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili»  deb e‘lon qildi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev parlamentga murojaatida shunday taklif bilan chiqdi. Taklif uzoq olqishlar bilan qarshi olindi. «Agarda bu chin yurakdan bo‘lsa, sizlarga katta rahmat», - deya hazil qildi davlat rahbari.  Yil nomini tanlashga izoh berar ekan, Prezident chiroyli nom emas, balki amaliy natijalar berishi lozimligini ta‘kidlab o‘tdi.
2017 yil Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili deb e’lon qilingan edi, hukumat odamlarni eshitdi, endi natijalar kerak, dedi u.

Главная > Новости > 2018 год в Узбекистане объявлен Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий!
Prezident SH.Mirziyoyev
Президент Шавкат Мирзиёев предложил назвать новый - 2018 год, в нашей стране Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий
С таким предложением в своем послании парламенту выступил Президент Шавкат Мирзиёев. Предложение было встречено очень долгими аплодисментами. «Если это от души, то я рад, большое вам спасибо!» — пошутил в ответ глава государства.
Поясняя выбор названия года, Президент подчеркнул, что оно должно даваться не ради красивого названия, а ради практического результата.
В 2017 году, объявленном Годом диалога с народом и интересов человека, власти прислушивались к людям, теперь нужен результат, отметил он.