Bosh sahifa > Yangiliklar > O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakat aholisini Yangi yil bilan tabrikladi.
Prezident_b
«Siz azizlarni, mo‘’tabar nuroniylar, mehribon opa-singillarimizni, azmu shijoatli yoshlarimizni, ko‘p millatli butun xalqimizni ushbu qutlug‘ ayyom bilan samimiy tabriklayman», — dedi davlat rahbari o‘z tabrigida.
«Biz taraqqiyotimizning yangi davri, yangi bosqichiga qadam qo‘ydik. Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilida belgilangan vazifalarni bajarishga bor kuch va imkoniyatlarimizni safarbar etdik. Ming shukrki, turli muammo va qiyinchiliklarga qaramasdan, 2017 yil mamlakatimiz uchun tinch, har tomonlama omadli va barakali bo‘ldi», — deya ta’kidladi Prezident.
«Eng muhimi, davlatning xalqqa munosabati o‘zgarmoqda. Xalq degan tushunchaning qadri yuksalmoqda. El-yurtga xizmat qilish hayotimiz mazmuniga aylanmoqda. Bularning barchasi odamlarimizning kundalik hayotida o‘z amaliy ifodasini topmoqda. Ularning ertangi kunga ishonchi yanada mustahkam bo‘lmoqda», — dedi Shavkat Mirziyoyev.
2017 yilda tashqi siyosat sohasidagi faoliyatning g‘oyatda samarali bo‘lganini ta’kidlagan Prezident ayniqsa, qo‘shni davlatlar bilan munosabatlar yangicha ruh va mazmun kasb etayotganini ta’kidlab o‘tdi.
«Biz Yangi — 2018 yilga Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili, deb nom berdik, — deya davom ettirdi mamlakat rahbari. — Biz buyuk kelajagimizni aynan mana shunday yuksak maqsad va g‘oyalar asosida barpo etamiz. Xalqaro maydonda keskin raqobat kuchayib borayotgan hozirgi vaqtda bu eng to‘g‘ri va samarali yo‘ldir».
«Shu ma’noda, 2018 yil O‘zbekiston taraqqiyotida hal qiluvchi yil bo‘ladi, deb aytishga barcha asoslarimiz bor», — dedi u.
«Yangi yilda ham xalqimiz hayot darajasi va sifatini, barcha toifadagi aholimiz daromadlarini oshirishga alohida ahamiyat beramiz. Yurtimizda tinchlik va barqarorlik, millatlar va elatlar o‘rtasidagi totuvlik, o‘zaro hurmat va mehr-oqibatni mustahkamlash asosiy vazifamiz bo‘lib qoladi. Chet ellardagi vatandoshlarimiz bilan aloqalarni kengaytirishga yanada katta e’tibor qaratamiz» — dedi Shavkat Mirziyoyev.

Главная > Новости > Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев поздравил народ страны с Новым годом.
«От всей души поздравляю всех вас, наших уважаемых отцов и матерей, дорогих женщин, нашу молодежь, весь многонациональный народ Узбекистана с этим замечательным праздником. Желаю всем вам крепкого здоровья, мира и благополучия», - сказал глава государства в своем поздравлении.
«Мы вступили в новый этап нашего динамичного развития. В Год диалога с народом и интересов человека мы задействовали все возможности для достижения наших высоких целей. Благодаря самоотверженному труду нашего народа уходящий год, несмотря на отдельные проблемы и трудности, стал для страны в целом успешным», - отметил Президент.
«Самое важное, меняется отношение государства к гражданину. Главным жизненным принципом для нас стало служение народу. Все это отражается в повседневной жизни людей. Растет уверенность в завтрашнем дне», - подчеркнул Шавкат Мирзиёев.
Отметив, что в 2017 году плодотворной была и внешнеполитическая деятельность Узбекистана, особенно в отношениях с соседними странами, Президент поздравил с Новым годом народы стран дальнего и ближнего зарубежья.
«Мы назвали новый, 2018 год Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий, - продолжил руководитель страны. - Сегодня, когда мы строим наше будущее, мы должны ориентироваться именно на эти приоритетные задачи. Это самый правильный путь, особенно в нынешних условиях обострения конкуренции на международной арене».
«В этом плане мы имеем все основания утверждать, что 2018 год станет решающим в развитии Узбекистана», - подчеркнул он.
«В новом году особое значение для нас, как и прежде, будут иметь дальнейшее повышение уровня и качества жизни, реальных доходов всех слоев населения. Главной задачей для нас останется укрепление в стране атмосферы мира и стабильности, межнационального и гражданского согласия. Мы уделим особое внимание расширению связей с нашими соотечественниками за рубежом», - сказал Шавкат Мирзиёев.