29 yanvar kuni Toshkent pediatriya tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimov tavalludining 80 yilligiga bag‘ishlangan ma‘naviy-ma‘rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi eksperti, professor J.T.Shermuxammedova, “O‘zbekkino” milliy agentligi Toshkent shahar bo‘limi xodimi K.U.Egamberdievlar milliy mustaqilligimiz va zamonaviy davlatchiligimiz asoschisi bo‘lgan Birinchi Prezidentimiz rahnamoligida mamlakatimiz tarixan qisqa davrda ulkan yutuq va marralarni qo’lga kiritib, jahon hamjamiyatidan munosib o‘rin egallagani alohida ta‘kidlandi.
Tadbirda davlat rahbari buyuk siyosatchi va dono islohotchi Islom Karimovning mamlakatimiz mustaqilligi va taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi yo‘lida amalga oshirgan ishlari Vatanimiz tarixida o’chmas iz qoldirgani ta‘kidlandi.
Ishtirokchilarga ulug‘ Yo‘lboshchimizning hayoti, faoliyati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lidagi buyuk xizmatlari haqida keng ma‘lumot berildi.

Главная > Новости > Вечная память первому Президенту!
29 января 2018 года в Ташкентском педиатрическом медицинском  институте  состоялось мероприятие посвященное 80-летию Первого Президента Республики Узбекистан.
Гости мероприятия, эксперт комитета женшин Узбекистана  Ж.Т.Шермухаммедова, пердставитель национального агентства “Узбеккино” К.У.Эгамбердиев  особо подчеркнули достигнутые большие успехи Узбекистана и занявщий  достойное место в международном сообществе , за короткий исторический период,  под руководством основоположника национальной независимости и государства И.А.Каримова.
На мероприятие особенно были  подчеркнули  огромный вклад великого государственного деятеля и политика И.А.Каримова на пути достижения  благосостояния народа и независимости, развития  нашей страны.
Участники мероприятия получили нужную  информацию о жизни и  деятельности нашего Президента, о его делах на пути достижения благосостояния народа