Bosh sahifa > Yangiliklar > 4-5 may kunlari ToshPTIda «Karyera kunlari - 2018» tadbiri bo’lib o’tadi
2018 yilning 4-5 may kunlari Toshkent pediatriya tibbiyot institutida 2017/2018 o’quv yili bitiruvchilarini ishga taqsimlash yuzasidan ish beruvchilar hamda bitiruvchilar ishtirokida «Karyera kunlari - 2018» tadbiri o’tkaziladi.
Tadbir oliy ta’lim muassasalari 2017/2018 o’quv yili bitiruvchilarining ishga joylashtirish yuzasidan O’zbekiston Respublikasi Adliya vazirligidan 2005 yil 6 avgustda 1506-son bilan ro’yxatdan o’tkazilgan “Kadrlarni davlat grantlari asosida maqsadli tayyorlash tartibi to’g’risida”gi Nizom ijrosini ta’minlash hamda 2017 yil 27 sentabrdagi №769 sonli O’zbekiston Respublikas Vazirlar Mahkamasining Qaroriga muvofiq joriy o’quv yilidagi institut bitiruvchilarini ishga taqsimlash maqsadida bo’lib o’tadi.
Tadbir davomida Toshkent shahar va barcha viloyatlarning so’gliqni saqlash bosh boshqarmalarining ma’sul hodimlari bitiruvchilar bilan bo’sh ish o’rinlari va ishga joylashish tartiblari bo’yicha uchrashuv o’tkazilishi rejalashtirilgan. Bundan tashqari, ushbu uchrashuvda O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar tizimida tibbiyot hodimlariga bo’lgan ehtiyoj va shart sharoitlar mavzusi ham muhokama qilinadi.
Ushbu tadbirda ishtirok etish uchun barcha 2017/2018 o’quv yili bitiruvchilarini taklif qilamiz.
Tadbir O'zbekiston Respublikasi Sog'liqni saqlash vazirligi, Toshkent pediatriya tibbiyot instituti va O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi tomonidan tashkil etiladi.

Главная > Новости > 4-5 мая в ТашПМИ состоится мероприятие «Дни карьеры - 2018»
4-5 мая 2018 года в Ташкентском педиатрическом медицинском институте состоится мероприятие по распределению выпускников 2017/2018 учебного года под названием «Дни карьеры - 2018», в котором примут участие работодатели и выпускники медвуза.
Мероприятие было организовано в целях обеспечения исполнения Приказа № 1506 «О порядке целевой подготовки кадров на основе государственных грантов», зарегистрированного Министерством юстиции Республики Узбекистан 6 августа 2005 года и Указа Кабинета Министров Республики Узбекистан № 769 от 27 сентября 2017 года, в соответствии с которым будет проведено распределение выпускников медвуза текущего учебного года.
В ходе мероприятия планируется проведение ряда встреч ответственных лиц главных управлений здравоохранения города Ташкента и всех областей с выпускниками о вакантных местах и правилах трудоустройства в медицинские учреждения. Кроме того, на встрече будет обсужден вопрос потребности в медицинских кадрах и условий работы в системе органов внутренних дел Республики Узбекистан.
Приглашаем всех выпускников 2017/2018 учебного года для принятия участия в данном мероприятии.
Организаторами мероприятия выступают Министерство здравоохранения Республики Узбекистан совместно с Ташкентским педиатрическим медицинским институтом и Министерство высшего и средне-специального образования Республики Узбекистан.