Tel.: +998 71 262-34-03 Faks: +998 71 262-33-14
2018/2019 o'quv yili uchun xorijiy fuqarolar uchun bakalavriatga talabnomalar 2018 yil 20-avgustgacha qabul qilinadi.
ToshPTI bakalavriatiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish test sinovlarisiz, suhbat natijalari bo’yicha va reyting tizimi asosida to’plangan ballarni hisobga olgan holda amalga oshiriladi. ToshPTI bakalavriatida o’qish uchun hujjatlarni topshirgan xorijiy fuqarolar ularning ta’lim yo’nalishi bo’yicha bilim darajasini, kasbiy moyilligi va motivatsiyasini, umumiy intellektual va ma'naviy-axloqiy darajasini aniqlash uchun suhbatdan o’tadilar. Talabalarning o'qishi chet el fuqarolari uchun qonun hujjatlarida nazarda tutilgan shartnoma asosida amalga oshiriladi va rus va o'zbek tillarida olib boriladi. Talabalarning o'qishi xorij fuqarolari uchun qonun hujjatlarida ko'zda tutilgan to’lov-shartnoma asosida amalga oshiriladi va rus va o'zbek tillarida olib boriladi.
Bugungi kunda Toshkent pediatriya tibbiyot instituti (ToshPTI) O'zbekiston Respublikasida «Pediatriya ishi» yo’nalishi bo’yicha asosiy oliy ta'lim muassasasi maqomiga ega va nafaqat respublikada, balki O’rta va Markaziy Osiyodagi eng nufuzli muassasalardan biri hisoblanadi. Talabalarning o’quv jarayonlari ToshPTIning asosiy binosida, ToshPTI klinikasida, shuningdek yetakchi ilmiy va amaliy tibbiyot markazlarida, ko'p tarmoqli klinikalar va poliklinikalarda joylashgan klinik bazalarda bo’lib o’tadi. ToshPTIda bakalavrlar va magistrlarni tayyorlash kunduzgi ta’lim asosida amalga oshiriladi. Institutda 4 ta fakultet mavjud: Pediatriya, Davolash, Tibbiy-pedagogika, Tibbiy-biologiya va Oliy Hamshiralik bo'limi. Institut haqida batafsil ma'lumot olish uchun http://www.tashpmi.uz/ saytiga tashrif buyuring.
Bakalavriat dasturiga qabul qilish uchun zarur bo'lgan hujjatlarning minimal to'plami:
• Rektor nomiga ariza;
• Pasport nusxasi;
• Tarjimai hol (CV);
• Notarius tomonidan tasdiqlangan attestat (rus yoki o'zbek tilida);
• 086U shakldagi tibbiy ma’lumotnoma yoki umumiy sog'liqni saqlash ng sert-ri;
• O'zbekiston Respublikasi OITS markazidan tibbiy ma'lumotnoma.
• 503-shakl yoki yashash joyidan ma’lumotnomaga teng bo’lgan hujjat;
• 3,5 x 4,5 hajmdagi 6 ta fotosurat.
Shuningdek, hujjatlarni elektron shaklda (PDF) interdep@tashpmi.uz  elektron manziliga yuborish mumkin.
Yoki 20 avgustiga qadar bo’lgn muddatgacha xorijiy abituriyentlar hujjatlarni asl nusxasini qabul komissiyasiga shaxsan taqdim etishlari va suhbatdan o’tishlari lozim.

ТАШКЕНТСКИЙ ПЕДИАТРИЧЕСКИЙ МЕДИЦИНСКИЙ ИНСТИТУТ
Заявки в бакалавриат на 2018/2019 учебного года от иностранных граждан принимаются до 20 августа 2018 года.
Прием иностранных граждан в бакалавриат ТашПМИ осуществляется без проведения тестовых испытаний, по результатам собеседования и с учетом набранных баллов согласно рейтинговой системе. Иностранные граждане, подавшие документы для обучения в бакалавриат ТашПМИ, проходят собеседование на предмет определения уровня знаний, соответствующих направлению образования, профессиональной склонности и мотивации, общего интеллектуального и духовно-нравственного уровня. Обучение студентов осуществляется на платно-контрактной основе, предусмотренной законодательством для иностранных граждан, и ведётся на русском и узбекском языках.
В настоящее время в республике Узбекистан Ташкентский педиатрический медицинский институт (ТашПМИ) имеет статус базового высшего учебного заведения по направлению «Педиатрическое дело» и является одним из самых престижных институтов не только в республике, но и в Средней и Центральной Азии. Обучение студентов проводится в основном корпусе ТашПМИ, клинике ТашПМИ, а также клинических базах, расположенных в ведущих научно-практических медицинских центрах многопрофильных клиниках и поликлиниках. В ТашПМИ осуществляется подготовка бакалавров и магистров по дневной форме обучения. В институте имеются 4 факультета: Педиатрический, Лечебный, Медико-педагогический, Медико-биологический и отдел Высшего медсестринского дела. Дополнительные сведения об институте можете получить на сайте http://www.tashpmi.uz/
Минимальный пакет документов, необходимый для поступления на программу бакалавриата:
• Заявление на имя ректора;
• Копия паспорта;
• Автобиография (CV);
• Аттестат, заверенный нотариусом на русском или на узбекском языках;
• Медицинская справка – Форма 086У или общая справка о состоянии здоровья;
• Медицинская справка от центра СПИДа РУз.
• Форма 503 или эквивалент справки по месту жительству;
• Фотография 3,5 х 4,5 - 6 шт.
Документы также можно предоставить в электронной форме (PDF) отправив на электронную почту interdep@tashpmi.uz
Или в срок до 20 августа иностранные абитуриенты должны наручно предявить оригиналы документов и пройти собеседование.