Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining 17.09.2018 yildagi 87-02-2552-sonli xatiga binoan, 2018 yil 29 sentyabr kuni ToshPTIda “Korruptsiya-milliy xavfsizlikka tahdid” mavzusida profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Profilaktik tadbirda Yunusobod tumani IIB katta inspektori mayor K.Xusniddinov hamda voyaga yetmagan va yoshlar o‘rtasida huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘yicha inspektor N.Qahramonovalar mavzuga doir ma‘ruzalari bilan ishtirok etdi.
Ma‘ruzachilar O‘zbekiston Respublikasining “Korruptsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni mazmun-mohiyati haqida ham ma‘lumotlar berib o‘tdi. Tadbir so‘nggida YUNISEF tashkiloti bilan hamkorlikda suratga olingan “Adashganlar” videofilmi namoyish etildi.
Barcha talabalar o‘rtasida “Murabbiylik va axborot soatlari”da “Korruptsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni mazmun-mohiyati keng tushuntirilmoqda.

Главная > Новости > «Коррупция – это угроза национальной безопасности»
На основе письма МинВУЗа №87-02-2552 от 17.09.2018года в 29 сентября 2018 года в ТашПМИ  проведено профилактическое мероприятие на тему “Коррупция – это угроза национальной безопасности”.
На мероприятие участвовали докладами  Старший инспектор майор УВД Юнусабадского района К.Хусниддинов и инспектор по делам несовершеннолетних и профилактики правонарушений среди молодёжи  Н.Кахрамонова.
Выступившие дали информацию о сущности закона “О противодействии коррупции”. В конце мероприятия показали видеофильм “Адашганлар” снятый совместно с  организацией ЮНИСЕФ.
Среди студентов в “Наставнических и информационных часах” ведется разъяснительная работа  по содержанию закона “О противодействии  коррупции”.