Bosh sahifa > Yangiliklar > Bugun (12.10.2018) "Elektron Jurnal (EJ) bilan ishlash va 4-5-6 kurslarni kiritish" mavzusida seminar-trening o'tkazildi.
Bugun (12.10.2018) "Elektron Jurnal (EJ) bilan ishlash va 4-5-6 kurslarni kiritish" mavzusida seminar-trening o'tkazildi. Seminarni o'quv ishlari bo'yicha prorektor K.N.Xaitov ochib berdi.
seminar
U o’quv ishlari bo’yicha ma’sul shaxslarga EJ muhimligi haqida ta’kidlab o’tdi. Hozirgi kunda institutda 1,2,3 kurslar uchun EJ mavjud va hozirgi vaqtda barcha qolgan kurslarni (4-5-6 kurslar) joriy etish kerakligi haqida ta’kidlab o’tdi. Seminarni Innovatsiya Markazining direktori Sh.P. Ashirbaev taqdimot bilan davom ettirdi. O'z taqdimotida EJ tuzish bosqichlari, shuningdek, talabalarning bilimlarini boshqarish tizimidagi ishtirokchilarning rollari haqida so'zlab berdi. Tizimga kirish, umumiy xatolar va EJ to'ldirish kabi masalalar ko'rib chiqildi. 4, 5, 6 kurslar uchun EJ 18 oktyabrdan boshlab o'z faoliyatini boshlaydi va bugungi kundan boshlab to'ldirilgan jadvallarni Innovatsiya Markaziga (Xudoybergenova Dilraboga 2 shaklda: qog'oz va elektron) taqdim etish kerak bo'ladi. Taqdimotdan keyin hozirgi vaqtda elektron jurnal bilan ishlayotgan o’qituvchi S.Abdusattarov E.J qay tartibda to’ldirilishini ko’rsatib o’tdi.U ma'ruza davomida talabalarning ishtirokini qanday belgilashni aniq ko'rsatib berdi. Shundan so'ng Innovatsiya Markazi direktori Sh.P. Ashirbaev tarqatma materiallarning ahamiyatini ta'kidladi va bundan buyon barcha yangiliklarni, muhim voqealar va sharhlarni telegram kanali orqali (yopiq) va EJ tizimining o'zi orqali yetkazilishini aytib o’tdi.
seminar.
EJ-dan foydalanish bo'yicha qo'llanmada Toshkent Pediatriya tibbiyot institutining veb-saytiga ulanishingiz mumkin, unda barcha tarqatma materiallarni, shu jumladan seminar prezentatsiyalarini yuklab olishlari mumkinligini aytib o'tdi. Taqdimot yakunida savollar va javoblar uchun vaqt ajratildi. Ko'p qiziqarli savollarga javob berildi. Shuningdek, EJ ning o'zgarishi va modifikatsiyalari uslubiy mashg'ulotlar uchun rejalashtirilgan, masalan: qaydnoma (vedomost) yopish, bir kunda uchta baxo qo'yish va hokazo. Seminar ishtirokchilari EJ ularning kundalik ish faoliyatlarini yengillashtirishda qo'l kelishi va o'z vaqtida ular oldiga qo'yilgan vazifalarni bajarilishi to'g'risida kelishib olindi. O'quv ishlari bo'yicha prorektor K.N.Xaitov seminar tashkilotchilariga Innovatsiya Markazining direktori SH.P. Ashirbaev va ushbu seminarda ishtirok etgan barcha ishtirokchilarga minnatdorlik izhor etib, barchaga muvaffaqiyat tiladi.

Главная > Новости > Сегодня (12.10.2018) прошёл семинар-тренинг на тему "Как работать с ЭЖ, и его внедрение на 4-5-6 курсы"
Сегодня (12.10.2018) прошёл семинар-тренинг на тему "Как работать с ЭЖ, и его внедрение на 4-5-6 курсы". Семинар открыл проректор по учебной работе К.Н.Хаитов.
seminar
Он поприветствовал всех собравшихся ответственных по учебной работе, а также отметил важность ведения ЭЖ. На текущий момент в институте ведется журнал для 1,2,3 курсов и сейчас настал тот момент, когда нужно внедрить все оставшиеся курсы (4-5-6 курсы). Продолжил семинар директор Инновационного Центра Ш.П.Аширбаев с презентацией. В своей презентации он рассказал этапы становления ЭЖ а также о ролях участников системы контроля знаний студентов. Были рассмотрены такие вопросы как входить в систему, часто встречающиеся ошибки, заполнение ЭЖ. Было определено что для 4, 5, 6 курсов ЭЖ начнет свою работу с 18 октября, а для этого начиная с сегодняшнего дня необходимо будет подать заполненные таблицы в Инновационный Центр (Худойбергеновой Дилрабо в 2 вариантах: в бумажном и в электронном). После было показано на рельных примерах как заполнять и работать с ЭЖ преподавателем начальных курсов С.Абдусаттаровым. Он наглядно показал, а также объяснил как выставлять оценки и как отмечать явку студентов во время лекции. После чего директор Инновационного Центра Ш.П.Аширбаев отметил важность раздаточных материалов, и что впредь все новости, важные события и замечания будут передаваться через телеграм канал (закрытый) и через саму систему ЭЖ.
seminar.
В рукводстве по использованию ЭЖ указана ссылка на вебсайт ТашПМИ откуда можно скачать все раздаточные материалы в том числе и презентации семинара. В конце было отведено время для вопросов и ответов. Очень много интересных и актуальных вопросов на которые были получены ответы. Были и вопросы на основе которых запланированы изменения и модификации ЭЖ для цикловых занятий, таких как: закрытие ведомости, как ставить 3 оценки в один день и так далее. Все согласились на счёт важности и своевременности внедрении ЭЖ как инструмента облегчающего задачу преподавателей. Проректор по учебной работе К.Н.Хаитов поблагодарил организаторов семинара в лице директора Инновационного Центра Ш.П.Аширбаева а также всех за участие в данном семинаре и пожелал всем успехов.