Yangiliklar > Yangiliklar > Institutda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini yanada oshirish haqida
Toshkent pediatriya tibbiyot institutida 2019 yil 1 fevral kuni Ma’naviyat va ma’rifat kengashi o’tkazildi
Kengashni Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor M.A.Ahmedova ochib berdi.
Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’limi boshlig’i, t.f.n. S.A.Ubaydullaeva “Ta’lim sifatini nazorat qilish tizimini takomillashtirish bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 16 yanvardagi PQ-4119- sonli qarori mazmun-mohiyati bilan tanishtirib, shu haqda taqdimot o’tkazdi.
Kengash davomida Tibbiy pedagogika va davolash ishi fakulteti Hotin-qizlar qo’mitasi b.t. mas’uli  G.A.Karimova   - O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 2 fevraldagi PF-5325-sonli “Hotin-qizlarni qo’llab-quvvatlash va oila institutini mustahkamlash sohasidagi faoliyatni tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi farmoni to’g’risida taqdimot o’tkazdi.
Tibbiy-pedagogika va davolash ishi fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari A.K.Xudayberdiev “Talaba-yoshlar ongida mafkuraviy immunitetni shakllantirish masalalari”  bo’yicha ma’lumot berdi.
Kengash davomida Ma’ruzachilarga berilgan savollarga to’liq va batafsil javob berildi. Shuningdek turli  masalalar haqida fikr-mulohazalar yuritildi.

Новости > Новости > О дальнейшем повышении эффективности духовно-просветительской работы в институте
1 февраля 2019 года в Ташкентском педиатрическом медицинском институте состоялся Совет по духовности и просвещению
Совет открыл проректор по работе с молодежью М. Ахмедова.
Начальник отдела контроля качества образования, к.м.н. С.А.Убайдуллаева ознакомила с сущностью и содержанием постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-4119 от 16 января 2019 года «О дополнительных мерах по повышению качества системы контроля качества образования».
В ходе заседания ответственный сотрудник п/о комитета женщин медико-педагогического и лечебного факультетов Г.Каримова рассказала о сущности Указа Президента Республики Узбекистан от 2 февраля 2018 года «О мерах по кардинальному совершенствованию деятельности в сфере поддержки девочек и укрепления института семьи «УП-5325».
Заместитель декана по работе с молодежью медико-педагогического и лечебного факультетов А.Худайбердиев рассказал о «Проблемах формирования идеологического иммунитета в сознании студентов».
В ходе встречи докладчиками были даны подробные ответы на вопросы. Также, были обсуждены и высказаны мнения по различным вопросам.
Все члены Совете одобрили предложение о проведении заседания Совета в первую пятницу каждого месяца в 15:00.