Yangiliklar > Yangiliklar > “Biz radikalizm, missionerlik va prozelitizmga qarshimiz”
2019 yil 29 mart kuni ToshPTIda Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 11.03.2019 yildagi  87-01-193-sonli xatiga binoan, “Biz radikalizm, missionerlik va prozelitizmga qarshimiz” mavzusida profilaktik tadbir o’tkazildi.
Tadbirda Rus Pravoslav cherkovi Toshkent va O’zbekiston eparxiyasi seminari prorektori S.A.Stastenko, O’zbekiston xalqaro islom akademiyasi Manbalar xazinasi bo’limi xodimi S.Ummatillaev, Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor M.Axmedova, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo’limi boshlig’i A.Xudayberdiev, 2- pediatriya fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari M.Alimova,  O’zbekiston yoshlar ittifoqi BT etakchilari va 200 nafar talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Rus Pravoslav cherkovi Toshkent va O’zbekiston eparxiyasi seminari prorektori S.A.Stastenko, O’zbekiston xalqaro islom akademiyasi “Manbalar xazinasi” bo’limi xodimi S.Ummatillaevlar mavzu yuzasidan talaba-yoshlarga keng ma’lumotlar berib o’tdi.

News > News > "We are against radicalism, missionary and proselytism"
March 29, 2019 organized an event in accordance with the letter of the Ministry of higher and secondary special education № 87-01-193 on "We are against radicalism, missionary and proselytism."
The event was attended by the rector of the Uzbekistan and Tashkent diocese of the Russian Orthodox Church S.A.Statsenko, an employee of the Tashkent Islamic Academy S.Umatillaev, Pro-Rector on work with youth TashPMI M.Akhmedova, head of Department on work with the youth and manaviyat-marifat A.Khudayberdiev, Deputy Dean on work with youth 2 pediatric faculty of  M.Alimova, the activists of the youth Union and 200 students.
The rector of the Uzbekistan and Tashkent diocese of the Russian Orthodox Church, S.A.Statsenko, an employee of the Tashkent Islamic Academy S.Umatillaev gave broad information to the students on this topic.