O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 17 iyuldagi “Akademik litseylarda saralash imtihonlarini o’tkazish, rasmiylashtirish va natijalarini e’lon qilish tartibi to’g’risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi PQ-3040-sonli hamda O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 23 martdagi “Akademik litseylarga umumiy o’rta ta’lim maktablari o’quvchilarini tanlab olish, o’qishga qabul qilish va ularning o’qishini ko’chirish va o’qishdan chetlatish tartibi to’g’risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 212-sonli Qarori asosida ToshPTIning 6.07.19 yildagi buyrug’i bilan tasdiqlangan Hay’at tomonidan Toshkent Pediatriya tibbiyot institutining Akademik litseyiga saralash imtihonlarini tashkil qilindi.
Saralash imtihonlari 12 va 13 iyul kunlari Nizom asosida tashkil qilinib, o’sha kuniyoq imtihon natijalari e’lon qilindi. Akademik litseyga o’qish istagini bildirgan 226 nafar 9 sinf bitiruvchilarining 157 nafari litseyning 1 kursida o’qishni davom ettirishga tavsiya qilindi.

Новости > Новости > Опубликованы результаты отборочных экзаменов в Академический лицей ТашПМИ
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 17 июля 2017 года ПП-№3040 «Об утверждении Положения о порядке проведения отборочных экзаменов, оформления и объявления результатов в академических лицеях» и Постановлением Кабинета министров Республики Узбекистан от 23 марта 2018 года №212 «Об утверждении Положения о порядке выбора, принятия учащихся общеобразовательных школ на учебу в академические лицеи, их перевода и отчисления» Советом, утвержденным приказом ТашПМИ, были организованы отборочные экзамены в Академический лицей Ташкентского Педиатрического медицинского института.
Отборочные экзамены были проведены 12 и 13 июля на основании Устава, и в этот же день были объявлены результаты экзаменов. Из 226 выпускников 9-го класса, желающих обучаться в академическом лицее, 157 рекомендованы продолжить обучение в лицее.