O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 17 iyuldagi “Akademik litseylarda saralash imtihonlarini o’tkazish, rasmiylashtirish va natijalarini e’lon qilish tartibi to’g’risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi PQ-3040-sonli hamda O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 23 martdagi “Akademik litseylarga umumiy o’rta ta’lim maktablari o’quvchilarini tanlab olish, o’qishga qabul qilish va ularning o’qishini ko’chirish va o’qishdan chetlatish tartibi to’g’risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 212-sonli Qarori asosida ToshPTIning 6.07.19 yildagi buyrug’i bilan tasdiqlangan Hay’at tomonidan Toshkent Pediatriya tibbiyot institutining Akademik litseyiga saralash imtihonlarini tashkil qilindi.
Saralash imtihonlari 12 va 13 iyul kunlari Nizom asosida tashkil qilinib, o’sha kuniyoq imtihon natijalari e’lon qilindi. Akademik litseyga o’qish istagini bildirgan 226 nafar 9 sinf bitiruvchilarining 157 nafari litseyning 1 kursida o’qishni davom ettirishga tavsiya qilindi.

News > News > The results of the qualifying exams in the Academic Lyceum TashPMI
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 17, 2017 PP-No 3040 "On approval of the Regulations on the procedure for conducting selection examinations, execution and announcement of results in academic lyceums" and Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 23, 2018 No. 212 Provisions on the procedure for selection, admission of pupils of general education schools to study in academic lyceums, their transfer and expulsion "The Council, approved by the order of the Tashkent Pediatric Medical Institute, organized qualifying exams in the Academic Lyceum of the Tashkent Pediatric Medical Institute.
The qualifying exams were held on July 12 and 13 on the basis of the Charter, and on the same day the results of the examinations were announced. Of the 226 9th grade graduates wishing to study at an academic lyceum, 157 are recommended to continue their studies at the lyceum.