Yangiliklar > Yangiliklar > “Diniy ekstremizm va missionerlikning salbiy oqibatlari”
2014 yil 10 aprel kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot instituti talabalari o’rtasida “Diniy ekstremizm va missionerlikning salbiy oqibatlari” mavzusida profilaktik tadbir o’tkazildi.
IMG_0104
Profilaktik tadbirda O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo’yicha qo’mitasi va Rus provaslav cherkovi xodimlari ma’ruzalari bilan ishtirok etdi.
IMG_0110
IMG_0106
Shundan so’ng talaba-yoshlar o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
IMG_0113
Tadbir so’nggida diniy ekstremizm va terrorizmning salbiy oqibatlarini o’zida aks ettirgan “Soxta salafiylar” nomli hujjatli videofilm namoyish etildi.

News > News > "The negative effects of religious extremism and missionary".
10 April 2014 In Tashkent pediatric medical institute among students was held with the purpose of prevention on the topic "The negative effects of religious extremism and missionary."
IMG_0104
The event was attended by members of the Committee on Religion affairs under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the Russian orthodox church.They made a report on the topic.
IMG_0110
IMG_0106
They discussed topical issues of interest to students.
IMG_0113
In the end were shown a film "Sokhtа salafiylar", in which there is a speech about the negative effects of religious extremism and terrorism.