Yangiliklar > Yangiliklar > “Tinchlik va osoyishtalik mamlakatimiz taraqqiyoti”
Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida “Tinchlik va osoyishtalik mamlakatimiz taraqqiyoti” mavzusida uchrashuv-muloqot o’tkazildi.
2014 yil 25 sentyabr kuni institut faollar zalida O’zbekiston  “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Toshkent shahar kengashi xodimlari O.Ibroximxonov va A.Ro’zimatov, O’zbekiston  “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Toshkent shahar Yunusobod tumani kengashi raisi A.Achilovlar ishtirokida  “Qadriyatlarimizga aylanib borayotgan zamonaviy an’analarimiz” loyihasi doirasida 15 sentyabr xalqaro tinchlik kuni munosabati bilan “Tinchlik va osoyishtalik mamlakatimiz taraqqiyoti” mavzusida talabalar bilan uchrashuv-muloqot  o’tkazildi.

News > News > "Peace and quiet is a basis for the development of our state".
In Tashkent Pediatric medical institute was held a meeting of representatives of the party "Milliy Tiklanish" with students on the theme "Peace and quiet is a basis for the development of our state".
September 25, 2014 in the auditorium of the Institute was held communication among students on the theme "Peace and quiet is a basis for the development of our state" with the participation of the Chairman of the Council of Yunusabad district democratic party of Uzbekistan "Milliy tiklanish" A.Achilov and staff of the Council of the city of Tashkent this party О.Ibrahimkhanov and А.Ruzimatov.
The meeting took place in connection with the 15th of September - the Day of international peace in the framework of the project "Modern traditions transformed into values".