Yangiliklar > Yangiliklar > 2014-yil 3-7 noyabr kunlari 12 soatlik kurs bo'lib o'tdi
Toshkent Pediatriya tibbiyot instituti qoshidagi O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining madaniyat, ta’lim, sog’liqni saqlash va ijtimoiy muhofaza masalalari Kompleksining Tayanch O’quv Markazida
2014-yil 3-7 noyabr kunlari tashkil etilgan “Tibbiyot sohasida ilg’or kompyuter va internet texnologiyalari, zamonaviy tibbiyot kommunikatsion texnologiyalari”, 12 soatlik kurs
Kursning  birinchi guruh mutaxassislari  soni 15 nafardan iborat bo’lib, dars davomida 13 nafar mutaxassislar qatnashdi. Mutaxassislar O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligidan, Toshkent shahar SSBB dan, Toshkent viloyat SSBB dan  jalb etilgan. 5 kunlik kursni 4 ta trener olib bordi. Ular: Q.Tursunboyev, S.Nurxodjayev, A.Omonov, S.Shokirov. O’quv dasturining mazmuni quyidagilardan iborat: “Kompyuter va uning information ta’minoti”, “Kompyuter tarmog’i va uning imkoniyatlari”, “Internet tarmog’ining asosiy tushunchasi bilan tanishuv”, “Aloqa vositalari va mobil qurilmalarni ishlatish”. O’quv dasturining baholash me’zoni: 20%  davomat, 10% masofaviy ta’lim tizimi va 70% yakuniy test natijalaridan iborat.
O’quv dasturining birinchi kuni qatnashchilardan bilim darajasini aniqlash maqsadida boshlang’ich test (Pre test) o’tkazildi. Dars davomida ularga so’rovnama (Access survey) tarqatildi.  6-noyabr kuni O’quv markaziga tinglovchilariga yanglik maqsadida “CLICK” kompaniyasi mutaxassislari tomonidan  plastik kartadan mobil telefon orqali foydalanish haqida ma’ruza va amaliy mashg’ulotlar o’tilib, barcha imkoniyatlar haqida tushuntirish ishlari olib borildi.  O’quv dasturining oxirgi kunida ham yakuniy test (Post test) olindi. Kurs yakunida  so’rovnoma (Evaluation survey) olindi, so’rovnomada mutaxassislar o’zlarining o’quv jarayoni haqida ijobiy fikrlarini yozib bildirishdi. Yakuniy testda qatnashganlar bilim darajalari bilan o’z ballariga ega bo’lishdi. Masofaviy ta’lim tizimi bo’yicha natijalar 98% dan 55 % gacha, Yakuniy test natijalari 95% dan 63%  gacha, Mutaxassislarning davomati 100% dan 70% gacha bo’ldi. Kurs mobaynida qatnashgan 13 nafar mutaxassislar Tayanch O’quv Markazi tomonidan munosib taqdirlanib ularga Sertifikatlar topshirildi.

News > News > On 3-7 November, 2014 was carried out the 12h course
BASIC TRAINING CENTER OF THE COMPLEX CABINET MINISTERS OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN ON CULTURE, EDUCATION, HEALTH CARE AND SOCIAL PROTECTION MATTERS AT THE TASHKENT PEDIATRIC MEDICAL INSTITUTE
On  3-7 November, 2014 was carried out the 12h course on the topic "Modern computer and Internet technologies, modern medical communication technologies in the Medicine"
The first group training course consisted of 15 experts of Ministry of Health staff. From the 15 proposed experts took part 13 people. Within 5 days the course was taught 4 trainers - Q.Tursunboev, S. Nurkhodjaev, A. Omonov, S. Shokirov. The curriculum consisted of the following themes and topics: Computer and communications security”, “Computer networks and their capabilities, Familiarity with the basic concepts of the Internet, “communications and the use of mobile devices.
Evaluation of the curriculum was carried out as follows: 20% attendance, 10% distance learning and 70% of the final tests. On the first day of the training program was organized test (Pre-test) to determine the level of students ' knowledge. During the lesson they were also distributed questionnaires (Access survey).
On sixth of November for students was organized presentation of the company “Click”, where it was demonstrated ability to manage a bank account by using a plastic card. At the end was also conducted test (Post-test), to determine the progress of ICT knowledge of the audience. At the end of the course was organized survey assessment of the quality of the course (Evaluation survey), trainees wrote about the course very positively.
The scatter of the results of distance education ranged from 55% to 98%, final test from 63% to 95%, an attendance from 70% to 100%. After completing the course, all 13 students of the Basic centre was able to overcome 70% of the boundary and according to the rules were rewarded with certificates.