Yangiliklar > Yangiliklar > Saylov – demokratiya ko’zgusi!
2014 yil 26 noyabr kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi, Xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashlariga bo’lib o’tadigan saylovlar to’g’risida siyosiy-xuquqiy targ’ibot tadbiri o’tkazildi.
Tadbirda O’zbekiston RespublikasiOliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo’mitasi a’zosi A.Raxmonov, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining Ma’naviy-axloqiy tarbiya boshqarmasi boshlig’i o’rinbosari Z.Karimov, Toshkent Davlat iqtsodiyot universiteti Falsafa kafedrasi mudiri A.Muxtorov, Toshkent Davlat iqtsodiyot universiteti O’zbekiston tarixi kafedrasi mudiri N.N.Qodirovlar mavzu bo’yicha ma’ruza va taqdimotlar qildi.
Shu bilan birga, ma’ruzalar davomida institut professor-o’qituvchilari va talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, mutaxassislar javoblarini oldilar.

News > News > Elections - the mirror of democracy!
November 26, 2014 in Tashkent pediatric medical institute was conducted legal-political event on elections of people's deputies, held in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Oblastnaya, district and municipal Councils.
The event was attended by the Deputy of the Legislative chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, member of the Committee of defence and security A.Rakhmonov, Deputy head of the Department of Spiritual and moral education of the Ministry of higher and secondary special education of the Republic of Uzbekistan Z.Karimov, head, Philosophy Department Tashkent state economic university A.Mukhtarov, head of the Department of History of Uzbekistan Tashkent state economic university N.Kadirov, they made presentations on the topic.
However, during the event, teachers and students have turned to the experts with questions of interest to them, and received the necessary information.