Yangiliklar > Yangiliklar > UZMOBILE GSM tarmog‘i 10-aprel kuni ishga tushiriladi!
2015-yil 10-aprel kuni Toshkent shahri va Toshkent viloyatida UZMOBILE GSM tarmog‘ining tijoratli foydalanish uchun ishga tushirilishi amalga oshiriladi.
2014-yil 12-fevralda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-2126 sonli “Mobil aloqa milliy operatori faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori qabul qilingandi. UZMOBILE filiali O‘zbekiston mobil aloqasi milliy operatoriga aylandi, unga mobil aloqa bozorida milliy kompaniyalarning keng ishtiroki uchun zarur sharoitlarni yaratish hamda mamlakatning ko‘chma mobil aloqa tarmoqlarini yanada rivojlantirish, shuningdek, axborot xavfsizligini ta’minlash vazifalari yuklatilgan.

RunningUZMOBILE GSMnetwork in April 10!
National mobile operator in Uzbekistan reported on its website that in 10 April 2015 will be launched into commercial operation UZMOBILE GSM network in Tashkent and Tashkent region.
In February 12, 2014 the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan № 2126 "On measures to organize the activities of national mobile operators was accepted. " UZMOBILE branch becomes a national mobile operator in Uzbekistan, who is tasked with broad participation of national companies in the cellular market and the further development of mobile cellular networks of the country, as well as information security.