Yangiliklar > Yangiliklar > 2015-yil 4-15 may kunlari ToshPTI IMda 36 soatlik kurs bo’lib o’tdi
2015-yil4-15 may kunlari tashkil etilgan “Tibbiyot sohasida ilg’or kompyuter va internet texnologiyalari, zamonaviy tibbiyot kommunikatsion texnologiyalari” bo’yicha 36 soatlik kurs (7,8,10 modullar)
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014 yil 15 iyuldagi №247  qarori “O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sog’liqni saqlash, ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari Kompleksining Tayanch O’quv Markazida” 2015-yil 4-15 may  kunlari o'quv guruhi.
Kursning  ikkinchi guruh mutaxassislari  soni 25 nafardan iborat. Mutaxassislar O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligidan, Toshkent shahar Sog’liqni saqlash Bosh boshqarmasidan, Toshkent viloyat Sog’liqni saqlash boshqarmasidan va Toshkent Pediatriya Tibbiyot Instituti  professor-o’qituvchilari jalb etildi.
15.05.2015
10 kunlik kursni 2 ta trener olib bordi. Ular: I.P.Vixrov,  A.A.Omonov. Mutaxassislar 10 kunlik o’quv kurs davomida 8,7,10 modullarni o’rgandilar. O’quv dasturi modullarining mazmuni quyidagilardan iborat: 8-modul: “Elektron jadval ustida ishlash”, 7-modul: “Matn ustida ishlash va ishlov berish”, 10-modul: “Prezentatsiya (Taqdimot) ustida ishlash”. O’quv dasturining baholash me’zoni: 20%  davomat, 10% masofaviy ta’lim tizimi va 70% yakuniy test natijalaridan iborat.
O’quv dasturining birinchi kuni qatnashchilardan bilim darajasini aniqlash maqsadida boshlang’ich test (Pre test) o’tkazildi. Dars davomida ularga kompyuter va internet texnologiyalaridan qay darajada foydalanishlarini bilish uchun so’rovnama (Access survey) tarqatildi.  O’quv jarayonida qiziqarli video mashg’ulotlar, boshqotrmalar o’tildi, har bir modul qiziqarli topshiriqlar bilan olib borildi.
So’rovnoma natijalariga ko’ra mutaxassislarning 100% kompyuterlari mavjud va  inretnetga ulangan, 90% ish joylarida kompyuterlar mavjudligi aniqlandi. O’quv dasturining oxirgi kunida ham yakuniy test (Post test) olindi. Kurs yakunida  mutaxassislarga o’qish jarayoni qanchalik maqul kelgani, yutuq kamchiliklari haqida so’rovnoma (Evaluation survey) olindi, so’rovnomada mutaxassislar o’qish jarayonini yana davom ettirishni 90%, dars jarayoni samarali olib borilganlini 100% da mutaxassislar baholashdi va o’zlarining o’quv jarayoni haqida ijobiy fikrlarini yozib bildirishdi. Yakuniy testda qatnashganlar bilim darajalari bilan o’z ballariga ega bo’lishdi. Kursni muvffaqiyatli yakunlagan mutaxassislar Tayanch O’quv Markazi tomonidan munosib taqdirlanib ularga Sertifikatlar topshirildi.

News > News > 4-15 may 2015 was held a 36-hour training course
4-15 may 2015 was held a 36-hour training course on “Advanced computer and Internet technology, modern medical communication technologies (7, 8 and 10 modules)
2-Group
According to the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan №247 dated 15 July 2014 in the Core training Center of the Complex Cabinet Ministers of the Republic of Uzbekistan on the issues of Health, ecology and the protection of the environment at the Tashkent pediatric medical Institute from 4 to 15 may was trained.
Second group of the training course consisted of  25 specialists of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, General Directorate of Health of the Tashkent City, Department of Health, Tashkent region, as well as faculty of the TPMI. This course is conducted 2 coaches: I. P. Vikhrov, A.A. Omonov.  The participants of the course during the 10 days studied 8,7 and 10 modules on: 8-module "Working in a spreadsheet", 7-module "work on the text and its processing", 10-module "work on the presentation."
15.05.2015
The evaluation of the training programme was carried out as follows: 20% of points were given for attendance, 10% on distance learning and 70% on the final test exam.
To determine the existing knowledge of students on the first day of the training program was conducted pre-test (Pre-test). Further during the first training session, participants were given a questionnaire (Access survey), how much they are able to use computer and Internet technologies. By the end of the questionnaire, 100% have a computer and they are all connected to the Internet, 90% also in the workplace have computers.
During the training, the attendees were given an interesting video lessons were conducted interactive games, each module was conducted with full of challenges and contests. At the end of training was also conducted test (Post-test), which determined the percentage digestibility of the course.
At the end of the course among specialists conducted a survey (Evaluation survey) how much they liked the course, what are the strengths and weaknesses of the course. According to surveys 90% of participants said that the course continued in the future, 100% specialists highly appreciated the course and their positive ideas were presented in written form. All participants who have successfully completed the certificate was issued on completion of the course, and also a certificate of proficiency in ICT.