Yangiliklar > Yangiliklar > “Diniy ekstremizm va terrorizm – yoshlar kelajagiga tahdid”
2015 yil 19 may kuni ToshPTIda O’zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasi “Jinoyat jarayoni” kafedrasi boshlig’i, yuridik fanlar nomzodi, dostent, podpolkovnik I.A.Sottiev, kafedra o’qituvchisi, mayor A.A.Sultonovlar  ishtirokida “Diniy ekstremizm va terrorizm – yoshlar kelajagiga tahdid” mavzusida uchrashuv-muloqot o’tkazildi.
Tadbirda  ma’ruzachilar tomonidan “Diniy ekstremizm va terrorizm-yoshlar kelajagiga tahdid” mavzusida taqdimot qilindi hamda “Nobakarlar qismati” va “Ekstremistik guruhlar” nomli hujjatli fil’mlar namoyish etildi.
Talabalar mavzuga doir savollar berishdi va ma’ruzachilar tomonidan misollar asosida javob berib o’tildi.

News > News > "Religious extremism and terrorism-a threat to the future of the youth"
May 19, 2015 in TashPMI was held with participation of head of the Department "Process crimes" Academy of the Ministry of Interior of the Republic of Uzbekistan,  candidate of legal Sciences, associate Professor, Lieutenant Colonel I.A.Sottiev lecturer, major A.A.Sultanov on "Religious extremism and terrorism-a threat to the future of the youth".
In the event were given a presentation on the topic and documentaries "Nobakarlar qismati", "Extremistik guruhlar".
The students actively participated in discussion of the topics addressed different questions to the experts and received the necessary information reliable information.