Yangiliklar > Yangiliklar > “Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim - O‘zbekistonim!”
2015 yil 2 sentyabr kuni Toshkent Pediatriya tibbiyot institutida  “Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim – O‘zbekistonim!” shiori ostida “Mustaqillik darslari” o’tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o’rinbosari A.I.Ikramov tashrif buyurib talabalaraga “Mustaqillik darslari” mashg‘ulotlarida “Betakrorimsan, yagonasan, ona Vatanim – O‘zbekistonim!” shiori ostida “Kecha kim edigu, bugun kim bo‘ldik” mavzusida ma‘ruza qilib, bugungi va ertangi hayotimizning eng ustuvor yo’nalishlarini o‘zida mujassam etgan, mamlakatimiz va xalqimizning kelajagi, uning ravnaqini belgilab beradigan Prezidentimiz I.A.Karimovning “Ona yurtimiz baxt iqboli va buyuk kelajagi yo‘lida xizmat qilish – eng oliy saodatdir” nomli kitobining mazmun-mohiyati hususida hamda mamlakatimizning mustaqillik yillarida erishgan yutuqlari, ulkan marralar, bunyodkorlik ishlari, yoshlarga yaratib berilayotgan shart-sharoitlar to‘g‘risidagi fikrlarini bayon etdi.

News > News > "You are unique, only, my Homeland — Uzbekistan!"
September 2, 2015 in TashPMI were conducted "Lessons of independence" under the slogan "You are unique, only, my Homeland — Uzbekistan!".
The Deputy Prime minister of the Republic of Uzbekistan A. I. Ikramov gave lecture to first-year students on an independence lesson a subject "Whom we were yesterday and whom we became today?" He told book contents of the President A.I.Karimov " Ona yurtimiz baxt iqboli va buyuk kelajagi yo‘lida xizmat qilish – eng oliy saodatdir" which includes in itself priority the direction of our today's and tomorrow's life, defines the future of the country and the people. And also I stated the opinion on achievements of the independent country about great a victory, the improvements, about conditions created for youth.
Details of the "Lessons of independence" were shown on the news program "Akhborot" channel "Uzbekistan".