Yangiliklar > Yangiliklar > “Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan!”
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015 yil 9 dekabrdagi F-4576-sonli "Vatan himoyachilari kuniga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni o‘tkazish to‘g‘risida”gi Farmoyishi, O’zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2015 yil 12 dekabrdagi 480-sonli buyrug‘i ijrosini ta‘minlash maqsadida “Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan” shiori ostidagi Vatan himoyachilari kuni bayramini nishonlash va uni o‘tkazish chora-tadbirlar rejasi tasdiqlangan.
Shu munosabat bilan 2016 yil 8 yanvar kuni O’zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining Markaziy harbiy gospitalida "Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi.

For the purpose of ensuring implementation of the Resolution No. 4576 of the President of the Republic of Uzbekistan "On a podgotovkiya to carrying out day of defenders of the Homeland" of December 9, 2015, the order No. 480 of the Minister of the Highest and so-so vocational education of the Republic of Uzbekistan of December 12, 2015 the plan of carrying out action for the slogan "Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan" is approved.
In this regard, in the Central military hospital of the Ministry of defence of the Republic Uzbekistanica held a festive event on the theme "Tayanchim va suyanchim, faxru iftixorimsan, muqaddas Vatan" is held.
The event was attended by students of Tashkent pediatric medical institute where they performed with quizzes, poems and songs, and showed scenes devoted to the day of Motherland defenders.