Yangiliklar > Yangiliklar > 2016-yil 05-07 Dekabr kunlari ToshPTI IMda 36 soatlik kurs bo’lib o’tdi
2016-yil 05-07 Dekabr kunlari tashkil etilgan “Tibbiyot sohasida ilg’or kompyuter va internet texnologiyalari, zamonaviy tibbiyot kommunikatsion texnologiyalari” bo’yicha 36 soatlik kurs (1, 7, 4 modullar)
11-Guruh
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014 yil 15 iyuldagi №247  qarori “O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sog’liqni saqlash, ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari Kompleksining Tayanch O’quv Markazida” 2016-yil 05-07 dekabr kunlaridagi o’quv guruhi. Kursning  o’n birinchi guruh mutaxassislari  soni 2 nafardan iborat bo’lib, (Qashqadaryo) viloyatidan jalb etilgan.
3 kunlik kursni 1 ta trener olib bordi: D.Sh.Fayzullaev.  Mutaxassislar 3 kunlik o’quv kurs davomida 1,7,4 modullarni o’rgandilar. O’quv dasturi modullarining mazmuni quyidagilardan iborat: 1-modul: “Elektron hukumat”, 7-modul: “Kompyutel bilan ishlash”, 4-modul: “Tibbiyotda internrt texnologiyalari va kommunikatsiya. O’quv dasturining baholash me’zoni: 20%  davomat, 10% masofaviy ta’lim tizimi va 70% yakuniy test natijalaridan iborat.

05-07 December 2016 was held a 36-hour training course on “Advanced computer and Internet technology, modern medical communication technologies (1, 7, 4 modules)
11-Group
According to the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan №247 dated 15 July 2014 in the Core training Center of the Complex Cabinet Ministers of the Republic of Uzbekistan on the issues of Health, ecology and the protection of the environment at the Tashkent pediatric medical Institute from 05 to 07 December, took place the study of 11 groups of specialists.
The eleventh group training course consisted of 2 specialists from the region of the Karshi. This course is conducted 1 trainers: D.Sh.Fayzullaev. The participants of the course during the 3 days studied 1, 7, 4 modules on the theme: 1-the module “E-government”, 7-the module "Work on the computer. File system management", 4-module " nternet technologies in medicine and communication ". The evaluation of the training programme was carried out as follows: 20% of points were given for the visits and practical tasks, 10% on distance learning and 70% on the final test exam.