ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkiloti vakillari va jalb etilgan katta volonter mutaxassisi bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi
2017 yil 20 fevralda ToshPTI va Yaponiyaning JICA tashkilot bilan o’rnatilgan xamkorlik dasturi bo’yicha ikki tomon vakillari va jalb etilgan volonter mutaxassi janob Kenichi Tezuka bilan uchrashuv ToshPTI Innovatsiya markazida bo’lib o’tdi. Uchrashuvda xamkorlik dastur bo’yicha navbatdagi jalb etilgan katta mutaxassis janob Kenichi Tezuka volonterini bilan tanishuv qismi va ikki tomonni ish faoliyat yuzasidan qiziqtirgan savol javoblar almashildi. Jumladan ToshPTI ish faoliyati hamda Innovatsiya markazi faoliyati, shart sharoitlar, ichki tartib va qonun qoidalar haqida ma’lumot berilib kelishib olindi.
JICA tomonidan ajratilgan katta mutaxassis volonterini 2017 yil 21-fevraldan boshlab ToshPTI Innovatsiya markazida o’z ish faoliyatini boshladi.

News > News > Meeting in the Innovation center of Tashkent Pediatric Medical Institute with representatives of the Japanese organizations and attracted senior specialist-volunteer
Meeting in the Innovation center of Tashkent Pediatric Medical Institute with representatives of the Japanese organizations and attracted senior specialist-volunteer
On 20 Feb 2017 took place a meeting at the Innovation center of Tashkent Pediatric Medical Institute with the Japanese organization JICA and invited a senior expert volunteer Mr. Kenichi Tezuka. The meeting took place the acquaintance with another expert from Japan Kenichi Tezuka partner project and exchanged interested in the questions and answers on the business activities of both parties. Including informed internal rules and working activities of Tashkent pediatric medical Institute and Innovation center.
JICA (1)
A dedicated senior volunteer from JICA expert started work February 21, 2017 in the Innovation center of Tashkent pediatric medical Institute.