Yangiliklar > Yangiliklar > Kitob mutolaasi va kitobxonlik madaniyatini oshirish va targ'ibot qilish davr talabi!
2017 yil 25 aprel kuni Toshkent pediatriya tibbiyot institutida “Kitob mutolaasi va kitobxonlik madaniyatini oshirish va targ‘ibot qilish”ga oid ma‘naviy-ma‘rifiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Toshkent viloyati xalq ta‘limi xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti dotsentiRaximboy Jumaniyozov, Toshkent viloyati xalq ta‘limi xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti dotsenti, filologiya fanlari nomzodi,shoir G‘ofurjon Eshmonov, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a‘zosi, shoira O‘ktamxon Xoldorova, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a‘zosi, “Sharq” nashriyoti matbaa aktsiadorlik kompaniyasi Bosh muharriri o‘rinbosari shoir, Nosirjon Jo‘raevlar mavzuga oid ma‘ruzalari bilan ishtirok etdi.
Ma‘ruzachilar O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 12 yanvardagi “Kitob mahsulotlarini chop etish va tarqatish tizimini rivojlantirish, kitob mutolaasi va kitobxonlik madaniyatini oshirish hamda targ‘ibot qilish bo‘yicha Komissiya tuzish to‘g‘risida”gi F-4789-sonli farmoyishining mazmun-mohiyati va ahamiyati unda belgilangan vazifalar ijrosini ta‘minlash bo‘yicha talaba-yoshlar o‘rtasida kitobxonlik, mutolaa madaniyatini targ‘ib qilishga qaratilgan keng ko‘lamli fikrlarini bayon etdi.

News > News > Improving the culture of reading books is the requirement of time!
25 April 2017 at the Tashkent pediatric medical Institute was organized spiritual and educational event dedicated to promoting and enhancing the culture of reading books.
The event was attended by associate Professor of the Institute of retraining and advanced training of public education of Tashkent region R. Jumaniazov, associate Professor, Institute of retraining and advanced training of public education of Tashkent region, candidate of Philology, a poet of the City of Osmonov, member of the Association of writers of Uzbekistan, poet W. holdorov, member of the Association of writers of Uzbekistan, Deputy chief editor of the joint-stock company publishing house "Shark", the poet N. Juraev. Attending guests of the event made presentations about the importance of reading books in the formation and development of personality, on the role of culture the reader in a modern society, and urged all present to read books and promote reading among young people by personal example.