2018 yil 6 yanvar kuni Toshkent pediatriya tibbiyot institutidan Buxoro viloyatiga yuborilgan 7 kurs “Davolash ishi”, “Kasbiy ta‘lim (davolash ishi)”, “Pediatriya ishi” bo‘yicha 14 nafar va 3 nafar 2 kurs klinik ordinatura bitiruvchilarini Buxoro viloyati Sog‘liqni saqlash boshqarmasida 8 yanvar kuni OAV va keng jamoatchilik tomonidan tantanali kutib olindi.
Kutib olish jarayonida Buxoro viloyati hokimi o‘rinbosari J. Sh. Nosirov, Sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i I. I. Narziyev va Toshkent pediatriya tibbiyot instituti assistenti, t.f.d. Sh. I. Ruzievlar ishtirok etib, bitiruvchilarga ishga joylashganligi bilan tabriklab, ularni kelgusi ishlarida muvafaqqiyatlar tiladi.

6 January 2018 14 graduates of the specialty "Medical business", "Professional education (medicine)", "Pediatrics" and 3 clinical residents of Tashkent pediatric Institute met the media and the General public met at the Department of health of Bukhara region.
The meeting congratulated the graduates with admission to abotu Deputy Hakim J. S. Nasyrov, Head of the Department of health of Bukhara region I. I. Narziyev and wished them success at work. Mass media of Bukhara area widely covered the meeting with graduates of TashPMI.